r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Grafika ogólna solary
04-03-2020

Po przetargu na solary i fotowoltaikę

Przetarg na dostawę i montaż instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii w gminie Trzydnik Duży został rozstrzygnięty. We wtorek 3 marca samorząd podpisał umowy z firmami, które zrealizują tę inwestycję, a większość pieniędzy na ten cel będzie pochodzić z funduszy unijnych.
W gminie Trzydnik Duży zostanie zamontowanych 96 zestawów kolektorów słonecznych i 68 instalacji fotowoltaicznych. Pierwsza część zamówienia będzie kosztować prawie 940 tysięcy złotych, natomiast druga - ponad 1 milion 30 tysięcy.

Po rozstrzygnięciu przetargu trwa szacowanie wysokości wkładu mieszkańców, z którymi w tym miesiącu gmina podpisze umowy potwierdzające udział w projekcie.
 
W pierwszej kolejności, bo już w kwietniu, mają być montowane solary, natomiast instalacja ogniw fotowoltaicznych rozpocznie się w maju i zakończy w lipcu tego roku.

Zgodnie z zasadami Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego wysokość dotacji na ten cel może sięgać maksymalnie 85 procent kosztów netto inwestycji.

To kolejny taki projekt, który Gmina Trzydnik Duży zrealizuje dzięki wsparciu Unii Europejskiej. W pierwszej połowie ubiegłego roku zakończył się montaż 420 solarów. Ich zakup i instalacja kosztowały prawie 4 miliony 550 tysięcy złotych, z czego znaczna część również pochodziła z RPO WL.
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie:

Galeria ogólna