r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Wykadrowana część plakatu
13-02-2020

Nieodpłatna pomoc prawna w Powiecie Kraśnickim

Od początku roku 2016 na terenie Powiatu Kraśnickiego funkcjonuje system darmowej pomocy prawnej.
est to rezultat wejścia w życie ustawy przygotowanej w Ministerstwie Sprawiedliwości zakładającej stworzenie ogólnopolskiego systemu nieodpłatnej pomocy prawnej, który pozwala na uzyskanie darmowego dostępu do porad prawnych na poziomie lokalnym oraz zniwelowanie zbyt często występującej bariery finansowej do korzystania z profesjonalnej usługi prawniczej.
 
W Powiecie Kraśnickim w 2020 roku funkcjonują 4 punkty, w których udzielana jest nieodpłatna pomoc prawna, świadczone nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz mediacja. Z pomocy może skorzystać każda zainteresowana osoba, która złoży pisemne oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów płatnej pomocy prawnej. W zależności od zapotrzebowania zgłoszonego przez osobę uprawnioną w punkcie organizuje się również spotkanie z mediatorem poświęcone nieodpłatnej mediacji.
 
Harmonogram pracy punktów:
  1. Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej prowadzony przez Centrum Wolontariatu
    w Kraśniku – usytuowanie lokalu w budynku Wydziału Geodezji Starostwa Powiatowego w Kraśniku, ul. Szpitalna 2A, 23-204 Kraśnik, pokój 114 (Parter), godziny przyjęć: 7:30 – 11:30
  2. Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej, w którym porad udzielają radcowie prawni wskazani przez Radę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie na podstawie umowy zawartej z Powiatem Kraśnickim – usytuowanie lokalu w budynku Wydziału Geodezji Starostwa Powiatowego w Kraśniku, ul. Szpitalna 2A, 23-204 Kraśnik, pokój 114 (Parter), godziny przyjęć: 11:30 – 15:30
  3. Punkt nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego prowadzony przez Centrum Wolontariatu w Kraśniku – usytuowanie lokalu w Ośrodku Kultury w Urzędowie, ul. Dzikowskiego 1, 23-250 Urzędów (Parter), godziny przyjęć: 7:30 – 11:30
  4. Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej, w którym nieodpłatnych porad udzielają adwokaci wskazani przez Okręgową Radę Adwokacką w Lublinie na podstawie umowy zawartej z Powiatem Kraśnickim – usytuowanie lokalu w Ośrodku Kultury w Urzędowie, ul. Dzikowskiego 1, 23-250 Urzędów (Parter), godziny przyjęć: 11:30 – 15:30
 
Termin wizyty ustalany jest telefonicznie pod numerem 783 660 200 (od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:00) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: npp@powiatkrasnicki.pl.
 
 
Osobom ze znaczną niepełnosprawnością ruchową, które nie mogą stawić się w punkcie osobiście oraz osobom doświadczającym trudności w komunikowaniu się (po uprzednim zgłoszeniu tego faktu u osoby prowadzącej zapisy oraz po złożeniu oświadczenia wraz ze wskazaniem okoliczności uzasadniających udzielenie porady na innych zasadach) może być udzielana nieodpłatna pomoc prawna także poza punktem albo za pomocą środków porozumiewania się na odległość, po umówieniu terminu wizyty. Bliższe informacje pod numerem podanym do zapisów.
 
Plakat - est to rezultat wejścia w życie ustawy przygotowanej w Ministerstwie Sprawiedliwości zakładającej stworzenie ogólnopolskiego systemu nieodpłatnej pomocy prawnej, który pozwala na uzyskanie darmowego dostępu do porad prawnych na poziomie lokalnym oraz zniwelowanie zbyt często występującej bariery finansowej do korzystania  z profesjonalnej usługi prawniczej.  W Powiecie Kraśnickim w 2020 roku funkcjonują 4 punkty, w których udzielana jest nieodpłatna pomoc prawna, świadczone nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz mediacja. Z pomocy może skorzystać każda zainteresowana osoba, która złoży pisemne oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów płatnej pomocy prawnej. W zależności od zapotrzebowania zgłoszonego przez osobę uprawnioną w punkcie organizuje się również spotkanie z mediatorem poświęcone nieodpłatnej mediacji.  Harmonogram pracy punktów:     1. Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej prowadzony przez Centrum Wolontariatu  w Kraśniku – usytuowanie lokalu w budynku Wydziału Geodezji Starostwa Powiatowego w Kraśniku, ul. Szpitalna 2A, 23-204 Kraśnik, pokój 114 (Parter), godziny przyjęć: 7:30 – 11:30     2. Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej, w którym porad udzielają radcowie prawni wskazani przez Radę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie na podstawie umowy zawartej z Powiatem Kraśnickim – usytuowanie lokalu w budynku Wydziału Geodezji Starostwa Powiatowego w Kraśniku, ul. Szpitalna 2A, 23-204 Kraśnik, pokój 114 (Parter), godziny przyjęć: 11:30 – 15:30     3. Punkt nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego prowadzony przez Centrum Wolontariatu w Kraśniku – usytuowanie lokalu w Ośrodku Kultury w Urzędowie,  ul. Dzikowskiego 1, 23-250 Urzędów (Parter), godziny przyjęć: 7:30 – 11:30     4. Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej, w którym nieodpłatnych porad udzielają adwokaci wskazani przez Okręgową Radę Adwokacką w Lublinie na podstawie umowy zawartej z Powiatem Kraśnickim – usytuowanie lokalu w Ośrodku Kultury w Urzędowie,  ul. Dzikowskiego 1, 23-250 Urzędów (Parter), godziny przyjęć: 11:30 – 15:30  Termin wizyty ustalany jest telefonicznie pod numerem 783 660 200 (od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:00) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: npp@powiatkrasnicki.pl.  Osobom ze znaczną niepełnosprawnością ruchową, które nie mogą stawić się w punkcie osobiście oraz osobom doświadczającym trudności w komunikowaniu się (po uprzednim zgłoszeniu tego faktu u osoby prowadzącej zapisy oraz po złożeniu oświadczenia wraz ze wskazaniem okoliczności uzasadniających udzielenie porady na innych zasadach) może być udzielana nieodpłatna pomoc prawna także poza punktem albo za pomocą środków porozumiewania się na odległość, po umówieniu terminu wizyty. Bliższe informacje pod numerem podanym do zapisów.
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: