r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

10-01-2020

Pierwsze nagrody dla kolędników

Zespół „Karolowa Dziatwa” ze Szkoły Podstawowej w Moniakach został pierwszym laureatem 21. Powiatowego Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych w Trzydniku Dużym. W czwartek 9 stycznia jury oceniało występy około 80 aktorów z dziecięcych i młodzieżowych grup kolędniczych, a kolejne prezentacje będą się odbywać w piątek i sobotę od 10.00.
"Karolowa Dziatwa" zdobyła nagrodę główną za jasełka pod tytułem "Niesforna klasa", przygotowane pod kierunkiem Anny Mikos i Anny Płechy.

Jurorzy docenili również aktorów z Przedszkola Miejskiego nr 7 w Kraśniku i "Gościeradowiaków" z Zespołu Placówek Oświatowych w Gościeradowie, którym przyznali wyróżnienia.
 
Przedszkolaki z Kraśnika przygotowały z opiekunką Mirosławą Zbęk inscenizację zatytułowaną "Wesoła nowina", a "Gościeradowiacy", pracujący z Małgorzatą Tomczyk i Elżbietą Burdą, zaprezentowali jasełka "Ach, co to za noc".
 
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, które ufundowali starosta kraśnicki Andrzej Rolla, Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym i dyrektor miejscowego oddziału Banku Spółdzielczego Ziemi Kraśnickiej Agnieszka Stefaniak.
 
Przegląd otworzył wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin, a widowiska oceniali Andrzej Gotner ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku, Andrzej Grzyb z Gminnego Ośrodka Kultury w Zaklikowie i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gościeradowie Roman Biss.
 
W piątek 10 stycznia na scenie trzydnickiego GOK pojawią się soliści, zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne i chóry do lat 18, a przegląd zakończy się w sobotę występami dorosłych artystów.
 
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: