r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Kto zamontuje solary i fotowoltaikę
02-01-2020

Kto zamontuje solary i fotowoltaikę

Gmina Trzydnik Duży czeka na oferty firm, które chcę kupić i zamontować instalacje, wykorzystujące odnawialne źródła energii. Propozycje można składać do 10 stycznia, a większość pieniędzy na ten cel samorząd otrzyma z Unii Europejskiej.
Przetarg dotyczy 96 zestawów kolektorów słonecznych i 68 instalacji fotowoltaicznych. Potencjalni wykonawcy mogą składać swoje propozycje do 10 stycznia. Dopiero po tym terminie okaże się jaki będzie wkład własny mieszkańców, którzy zadeklarowali udział w projekcie. Do tego czasu gmina nie zamierza przyjmować żadnych zaliczek ani podpisywać umów z właścicielami posesji, na których będą montowane urządzenia OZE.
 
Wszystkie prace mają być wykonane do połowy października 2020 roku, a z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego można otrzymać maksymalnie 85 procent kosztów netto.
 
To kolejny taki projekt, który Gmina Trzydnik Duży zrealizuje dzięki wsparciu z Unii Europejskiej. W pierwszej połowie ubiegłego roku zakończył się montaż 420 solarów. Ich zakup i instalacja kosztowały prawie 4 miliony 550 tysięcy złotych, z czego znaczna część również pochodziła z RPO WL.
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie:

Galeria ogólna