r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Kolejny nowy samochód dla strażaków
09-12-2019

Kolejny nowy samochód dla strażaków

Kolejna w ostatnim czasie jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej gminie Trzydnik Duży ma nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Po OSP Trzydnik Duży, która uroczyście odebrała pojazd podczas tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości, powody do radości mają druhowie z OSP Olbięcin.
To nowoczesny, średni wóz bojowy marki Volvo z napędem na cztery koła, kabiną dla 6 osób, zbiornikiem na wodę o pojemności 3 tysięcy litrów, autopompą i działkiem wodno-pianowym, sygnalizacją świetlną i dźwiękową oraz pełnym oznakowaniem.
 
Pojazd kosztował prawie 900 tysięcy złotych. Od Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej OSP Olbięcin otrzymała 440 tysięcy złotych, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekazał 412,5 tysiąca, wojewódzki fundusz z Lublina - dołożył 27,5 tysiąca, a prawie 18 tysięcy to środki własne jednostki. Pieniądze na dodatkowe wyposażenie jednostka pozyskała również z projektów: Polskiego Koncernu Naftowego Orlen, Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników oraz z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Każdym z nich druhowie musieli zapewnić wkład własny.
 
To największy zakup w historii jednostki w Olbięcinie.
 
Podobny samochód ma do dyspozycji OSP Trzydnik Duży, która tak jak OSP Olbięcin, działa w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.
 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: