r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Stypendyści z nagrodami
09-12-2019

Stypendyści z nagrodami

Przez cały rok ciężko pracowali. Teraz przyszedł czas na nagrodę. Uczniowie, którzy osiągnęli w poprzednim roku szkolnym wyjątkowo wysokie wyniki w nauce, zostali nagrodzeni stypendiami wójta.
Uroczyste wręczenie wyróżnień po raz pierwszy odbyło się według nowych zasad i nowej formule. Zgodnie z decyzją rady gminy, by otrzymać stypendium uczniowie muszą spełniać mniej warunków niż poprzednio, wyróżnienia są teraz przyznawane za cały rok szkolny, a nie po każdym semestrze, a ich wręczenie odbywa się podczas jednej gali, a nie w poszczególnych szkołach.
 
Pierwsza taka uroczystość odbyła się ww czwartek 5 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym, gdzie stypendia odebrało ponad 30 uczniów. Dwie uczennice zostały nagrodzone za spełnienie dwóch kryteriów, uprawniających do otrzymania stypendium. To Natalia Szymańska, która ma wybitne wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, a także zajęła trzecie miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce oraz Martyna Klimek, uhonorowana za wybitne wyniki w nauce i wzorowe zachowanie oraz tytuł finalisty w konkursie kuratoryjnym z języka polskiego.
 
Poza tym za średnią ocen co najmniej 5,3 i minimum bardzo dobrą ocenę z zachowania zostali wyróżnieni: Julia Szabat z Publicznego Gimnazjum w Trzydniku Dużym, Bartosz Stefaniak, Julia Mazur, Patrycja Krzysztoń, Zuzanna Szymańska, Alicja Olszowy, Lena Pikuła, Kacper Gorczyca i Marcel Zmorczyński ze Szkoły Podstawowej w Trzydniku Dużym; Artur Buda, Szymon Buda, Martyna Pączek, Natalia Odrzywolska i Julia Skórka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Olbięcinie; Przemysław Miękina, Jakub Miękina, Oliwia Pachla i Gabriela Kot ze Szkoły Podstawowej w Łychowie Gościeradowskim; Kamila Radwan i Natalia Baran ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Księżej oraz Julia Kowal i Kacper Kosikowski ze Szkoły Podstawowej w Rzeczycy Ziemiańskiej.
 
Na liście stypendystów są również uczniowie, którzy uzyskali 100 procent punktów z egzaminu ósmoklasisty bądź egzaminu gimnazjalnego oraz co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania. To: Gabriel Niezgoda i Karol Nowakowski z PG Trzydniku Dużym oraz Mikołaj Jocek i Jakub Pernal z miejscowej szkoły podstawowej.

Na stypendium sportowe, które jest przyznawane finalistom zawodów szczebla co najmniej wojewódzkiego i co najmniej dobrą ocenę z zachowania, zasłużyły trzy uczennice SP w Rzeczycy Ziemiańskiej. To: Karolina Szostek, Oliwia Torba i Antonina Zaguła.
Wszyscy odebrali nagrody z rąk wójta gminy Trzydnik Duży Krzysztofa Serafina, a także sekretarz gminy Anny Mikusek i przewodniczącej komisji kultury, zdrowia i wychowania rady gminy Beaty Drewniak, które razem z wiceprzewodniczącym rady - Jerzym Kotem były w komisji, oceniającej nioski o przyznanie stypendiów.

Czwartkową galę dopełniła część artystyczna. Wystąpili w niej wokaliści, instrumentaliści i recytatorzy, tym uczestnicy Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Okazję do zaprezentowania swoich talentów mieli: Edyta Świderek z SP w Rzeczycy Ziemiańskiej, Dominik Kułaga, Szymon Partyka i ich kolega z SP w Trzydniku Dużym Borys Wrotkowski, który uczy się również w Szkole Muzycznej I stopnia w Kraśniku oraz Magdalena Miśkiewicz z SP w Łychowie Gościeradowskim.
 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: