r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

W trosce o bezpieczeństwo seniorów
05-12-2019

W trosce o bezpieczeństwo seniorów

Różne rodzaje oszustw, na które szczególnie są narażeni seniorzy oraz sprawy związane z ich bezpieczeństwem w domu i na drodze były tematami debaty, która w środę 4 grudnia odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym. Ze starszymi mieszkańcami gminy rozmawiali o tym przedstawiciele kraśnickiej policji i straży pożarnej.
Funkcjonariusze przestrzegali uczestników m.in. przed oszustami, którzy telefonicznie lub osobiście próbują wyłudzić pieniądze albo oferują zakupy przeróżnych towarów na rzekomo bardzo korzystnych warunkach. Zachęcali także do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji "Moja komenda".
 
Przedstawiciel straży pożarnej zwracał uwagę na zagrożenia, związane z używaniem niebezpiecznych urządzeń grzewczych i zatruciem dwutlenkiem węgla. Apelował przy tym, by dla bezpieczeństwa domowników, bez względu na wiek, instalować "czujniki czadu", które nie są zbyt kosztowne, a mogą uratować życie. Zachęcał również do zlecania profesjonalnym firmom wykonywanie regularnych przeglądów przewodów kominowych.
 
Podczas środowego spotkania informacje przekazywali: komendant Komisariatu Policji w Annopolu Sławomir Pakuła i dzielnicowy Mariusz Bury, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku Janusz Majewski, Gabriela Moskal z wydziału prewencji i Kazimierz Kuśmierz z wydziału ruchu drogowego oraz dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku Piotr Michałek.
 
Z ich porad skorzystało ponad 50 osób, w tym członkowie Klubu Seniora "Radość Życia", działającego przy GOK w Trzydniku Dużym, którzy ze względu na debatę przełożyli nawet, zaplanowane także na środę, warsztaty bożonarodzeniowe. Zdobienia bombek metoda decoupage'u będą się uczyć za tydzień. Seniorzy postanowili również, że w styczniu pojadą obejrzeć plenerowe "jasełka pod gwiazdami" w Kochanach w gminie Pysznica na Podkarpaciu. Do tego czasu będą kontynuować przygotowania do występu w Powiatowym Przeglądzie Kolęd Pastorałek i Zespołów Kolędniczych. Tegoroczna impreza w GOK w Trzydniku Dużym rozpocznie się 9 stycznia i potrwa trzy dni.
 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: