r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

02-12-2019

Debata o bezpieczeństwie seniorów

Seniorzy często stają się ofiarami oszustw oraz innych przestępstw czy wykroczeń, ale nie wiedza jak się przed tym bronić. Kluczem do ich bezpieczeństwa jest czujność i wiedza. Dlatego w gminach organizowane są spotkania informacyjne.
Mieszkańcy gminy Trzydnik Duży będą mogli porozmawiać o zagrożeniach w środę 4 grudnia w miejscowym ośrodku kultury m.in. z policjantami z Kraśnika i ekspertami bezpieczeństwa ruchu drogowego.
 
Funkcjonariusze przypomną seniorom podstawowe zasady bezpieczeństwa w domu i na drodze. Uczestnicy spotkania przekonają się na przykład jak ważne jest stosowanie elementów odblaskowych oraz sprawność psychofizyczna, która z wiekiem jest coraz słabsza, a ma wpływ nie tylko na zdolność kierowania samochodem czy rowerem, ale również na korzystanie z drogi jako pieszy. Podczas spotkania zostanie zaprezentowana Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacja "Moja komenda".
 
Spotkanie, które organizują Komenda Powiatowa Policji w Kraśniku i Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym, rozpocznie się w Pracowni Orange o 10.30.
 
 
Debata o bezpieczeństwie seniorów
 
(fot. organizatorzy)
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: