r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

25-11-2019

Wiejscy artyści z nagrodami

Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym po raz osiemnasty gościł uczestników Powiatowego Przeglądu Twórczości Artystycznej Wsi. W sobotę 23 listopada wystąpiło około 200 wykonawców.
Publiczność zgromadzona w sali widowiskowej obejrzała 24 prezentacje przygotowane przez zespoły śpiewacze, zespoły wokalno-instrumentalne, kapele, chóry, solistów i zespół teatralny.
 
Oceniając występy członkowie jury stwierdzili, że poziom był wysoki, a repertuar bardzo różnorodny, łączący m.in. tradycyjny folklor ze współczesnymi elementami kultury biesiadnej.
 
Najwyższe oceny jury otrzymały: Zespół Śpiewaczy z Dzierzkowic-Zastawia, Zespół"Sulowiacy" z Sulowa, Męski Zespół Śpiewaczy "Majdanianiacy" z miejscowości Majdan Obleszcze i Kapela Ludowa z Gościeradowa.
 
Drugie nagrody odebrały: zespół Koła Gospodyń Wiejskich w Trzydniku Dużym, "Vox Celestis" z Urzędowa, "Borowiacy" z Borowa, Kapela Ludowa z Trzydnika Dużego, "Pietroszczanki" z Woli Trzydnickiej, Zespół Ludowy z Księżomierzy oraz Kapela "Czerwona Róża" z Szastarki.

Trzecie nagrody jurorzy przyznali: Klubowi Nowoczesnych Kobiet w Olbięcinie, Chórowi Kombatant "Kolorowa Jasień" z Kraśnika, Zespołowi "Och Baby" z Zakrzówka, Kołu Gospodyń Wiejskich w Rzeczycy Księżej, Klubowi Seniora "Wesoła Gromada" z Dzierzkowic, Zespołowi "Senios Plus" z Księżomierzy i Aleksandrowa, Kapeli "Swojacy" z Kraśnika, duetowi Marek i Adam z Gościeradowa, Klubowi Seniora także z Gościeradowa i Zespołowi "Senior Wigor" z Salomina.
 
Jedyną nagrodę za widowisko teatralne odebrał Zespół "Świteź" z Węglina, a za występy solowe członkowie jury nagrodzili: Zofię Zychman i Kazimierę Kułagę, zgłoszone przez Centrum Kultury w Annopolu, Leokadię Terelak reprezentującą Gminny Ośrodek Kultury w Dzierzkowicach oraz Mirosława Kolasę z Gminnego Centrum Kultury w Polichnie.
 
Uczestników tegorocznej imprezy oceniali - Andrzej Sar z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie i Andrzej Gotner ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku, a wśród widzów byli: starosta kraśnicki Andrzej Rolla, wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin i sekretarz gminy Anna Mikusek.
Zespoły, chóry, kapele i grupa teatralne zostały uhonorowane nagrodami finansowymi, natomiast soliści otrzymali nagrody rzeczowe. Ich fundatorami byli: Zarząd Powiatu Kraśnickiego, dyrektor trzydnickiego oddziału Banku Spółdzielczego Ziemi Kraśnickiej Agnieszka Stefaniak i GOK w Trzydniku Dużym.
 
Organizatorzy ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku i Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym szacują, że w 18 dotychczasowych edycjach imprezy wystąpiło ponad 5 tysięcy wykonawców. Uczestników tegorocznego przeglądu podjęły słodkościami członkinie Koła Gospodyń Wiejskich "Łychowianki" z Łychowa Szlacheckiego, które w Pracowni Orange zorganizowały również kiermasz bożonarodzeniowych stroików.

Ponadto w holu ośrodka kultury artyści i widzowie oglądali wystawę "Józef Piłsudski i Legiony w kolorach Mirka Szponara", przygotowaną z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ekspozycja będzie dostępna jeszcze przez kilka najbliższych tygodni.
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: