r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Wiejscy artyści z nagrodami
25-11-2019

Wiejscy artyści z nagrodami

Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym po raz osiemnasty gościł uczestników Powiatowego Przeglądu Twórczości Artystycznej Wsi. W sobotę 23 listopada wystąpiło około 200 wykonawców.
Publiczność zgromadzona w sali widowiskowej obejrzała 24 prezentacje przygotowane przez zespoły śpiewacze, zespoły wokalno-instrumentalne, kapele, chóry, solistów i zespół teatralny.
 
Oceniając występy członkowie jury stwierdzili, że poziom był wysoki, a repertuar bardzo różnorodny, łączący m.in. tradycyjny folklor ze współczesnymi elementami kultury biesiadnej.
 
Najwyższe oceny jury otrzymały: Zespół Śpiewaczy z Dzierzkowic-Zastawia, Zespół"Sulowiacy" z Sulowa, Męski Zespół Śpiewaczy "Majdanianiacy" z miejscowości Majdan Obleszcze i Kapela Ludowa z Gościeradowa.
 
Drugie nagrody odebrały: zespół Koła Gospodyń Wiejskich w Trzydniku Dużym, "Vox Celestis" z Urzędowa, "Borowiacy" z Borowa, Kapela Ludowa z Trzydnika Dużego, "Pietroszczanki" z Woli Trzydnickiej, Zespół Ludowy z Księżomierzy oraz Kapela "Czerwona Róża" z Szastarki.

Trzecie nagrody jurorzy przyznali: Klubowi Nowoczesnych Kobiet w Olbięcinie, Chórowi Kombatant "Kolorowa Jasień" z Kraśnika, Zespołowi "Och Baby" z Zakrzówka, Kołu Gospodyń Wiejskich w Rzeczycy Księżej, Klubowi Seniora "Wesoła Gromada" z Dzierzkowic, Zespołowi "Senios Plus" z Księżomierzy i Aleksandrowa, Kapeli "Swojacy" z Kraśnika, duetowi Marek i Adam z Gościeradowa, Klubowi Seniora także z Gościeradowa i Zespołowi "Senior Wigor" z Salomina.
 
Jedyną nagrodę za widowisko teatralne odebrał Zespół "Świteź" z Węglina, a za występy solowe członkowie jury nagrodzili: Zofię Zychman i Kazimierę Kułagę, zgłoszone przez Centrum Kultury w Annopolu, Leokadię Terelak reprezentującą Gminny Ośrodek Kultury w Dzierzkowicach oraz Mirosława Kolasę z Gminnego Centrum Kultury w Polichnie.
 
Uczestników tegorocznej imprezy oceniali - Andrzej Sar z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie i Andrzej Gotner ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku, a wśród widzów byli: starosta kraśnicki Andrzej Rolla, wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin i sekretarz gminy Anna Mikusek.
Zespoły, chóry, kapele i grupa teatralne zostały uhonorowane nagrodami finansowymi, natomiast soliści otrzymali nagrody rzeczowe. Ich fundatorami byli: Zarząd Powiatu Kraśnickiego, dyrektor trzydnickiego oddziału Banku Spółdzielczego Ziemi Kraśnickiej Agnieszka Stefaniak i GOK w Trzydniku Dużym.
 
Organizatorzy ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku i Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym szacują, że w 18 dotychczasowych edycjach imprezy wystąpiło ponad 5 tysięcy wykonawców. Uczestników tegorocznego przeglądu podjęły słodkościami członkinie Koła Gospodyń Wiejskich "Łychowianki" z Łychowa Szlacheckiego, które w Pracowni Orange zorganizowały również kiermasz bożonarodzeniowych stroików.

Ponadto w holu ośrodka kultury artyści i widzowie oglądali wystawę "Józef Piłsudski i Legiony w kolorach Mirka Szponara", przygotowaną z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ekspozycja będzie dostępna jeszcze przez kilka najbliższych tygodni.
 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: