r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

18. Przegląd wiejskiej twórczości artystycznej
20-11-2019

18. Przegląd wiejskiej twórczości artystycznej

Ponad 250 wykonawców spodziewają się organizatorzy tegorocznego Powiatowego Przeglądu Twórczości Artystycznej Wsi w Trzydniku Dużym. Organizowana po raz osiemnasty impreza odbędzie się w miejscowym ośrodku kultury sobotę 23 listopada o 10.00.
Udział w przesłuchaniach zapowiedziały 24 zespoły, w tym chóry, zespoły śpiewacze, zespoły wokalno-instrumentalne, duety i zespoły teatralne oraz 4 solistów z wszystkich gmin powiatu kraśnickiego.
 
Członkowie jury będą oceniać, w oddzielnych kategoriach, zespoły prezentujące widowiska oparte na obrzędach i zwyczajach ludowych, sztuki teatralne oraz zespoły śpiewacze w dowolnym repertuarze regionalnym.
 
Organizatorami przeglądu są Starostwo Powiatowe w Kraśniku i Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym, a nagrody fundują - zarząd Powiatu Kraśnickiego i dyrektor trzydnickiego oddziału Banku Spółdzielczego Ziemi Kraśnickiej Agnieszka Stefaniak.

Oprócz występów w holu GOK wykonawcy i widzowie będą mogli obejrzeć wystawę "Józef Piłsudski i Legiony w kolorach Mirka Szponara", a w Pracowni Orange Koło Gospodyń Wiejskich "Łychowianki" z Łychowa Szlacheckiego organizuje kiermasz stroików bożonarodzeniowych i przygotowuje słodki poczęstunek.
 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: