r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Seniorzy na igrzyskach
19-11-2019

Seniorzy na igrzyskach

Trzy medale za osiągnięcia indywidualne i puchar dla drużyny to dorobek sportowców seniorów z gminy Trzydnik Duży na szóstych Halowych Igrzyskach Seniorów.
Podczas zawodów, które odbyły się w niedzielę 17 listopada w Łęcznej, powiat kraśnicki reprezentowali tylko mężczyźni, co znacznie ograniczyło możliwości powiększenia zdobyczy punktowej i wywalczenia wysokiej lokaty w klasyfikacji generalnej.

Drużyna z Trzydnika Dużego, występująca jako jedyna z powiatu kraśnickiego, zdobyła pierwsze i drugie miejsca w rzutach do kosza oraz pierwsze miejsce w rzutach lotką do tarczy. W pierwszej konkurencji najlepszy okazał się Dariusz Zapalski, a drugie miejsce zajął Robert Nowosad. W rzutach lotką do tarczy również zwyciężył Dariusz Zapalski. - Szanse na kolejny medal były w turnieju piłki nożnej. W decydującym meczu z ekipą z powiatu włodawskiego w podstawowym czasie gry był remis, ale w serii rzutów karnych lepsi okazali się nasi rywale - relacjonuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządowa Gminny Koordynator Sportu w Trzydniku Dużym Robert Nowosad.
 
W klasyfikacji drużynowej, w której trzydniccy seniorzy występowali jako reprezentacja powiatu kraśnickiego, zajęli siódme miejsce, mimo że w ich składzie zabrakło kobiet, przez co szanse na zdobycze punktowe spadły prawie o połowę.

Siódme miejsce można jednak uznać za sukces także dlatego, że sportowcy z gminy Trzydnik Duży wystąpili na igrzyskach po raz pierwszy. Debiutanci podkreślają, że oprócz medali i pucharu zdobyli cenne doświadczenie, które postarają się wykorzystać na kolejnych imprezach.
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: