r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Seniorzy na igrzyskach
19-11-2019

Seniorzy na igrzyskach

Trzy medale za osiągnięcia indywidualne i puchar dla drużyny to dorobek sportowców seniorów z gminy Trzydnik Duży na szóstych Halowych Igrzyskach Seniorów.
Podczas zawodów, które odbyły się w niedzielę 17 listopada w Łęcznej, powiat kraśnicki reprezentowali tylko mężczyźni, co znacznie ograniczyło możliwości powiększenia zdobyczy punktowej i wywalczenia wysokiej lokaty w klasyfikacji generalnej.

Drużyna z Trzydnika Dużego, występująca jako jedyna z powiatu kraśnickiego, zdobyła pierwsze i drugie miejsca w rzutach do kosza oraz pierwsze miejsce w rzutach lotką do tarczy. W pierwszej konkurencji najlepszy okazał się Dariusz Zapalski, a drugie miejsce zajął Robert Nowosad. W rzutach lotką do tarczy również zwyciężył Dariusz Zapalski. - Szanse na kolejny medal były w turnieju piłki nożnej. W decydującym meczu z ekipą z powiatu włodawskiego w podstawowym czasie gry był remis, ale w serii rzutów karnych lepsi okazali się nasi rywale - relacjonuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządowa Gminny Koordynator Sportu w Trzydniku Dużym Robert Nowosad.
 
W klasyfikacji drużynowej, w której trzydniccy seniorzy występowali jako reprezentacja powiatu kraśnickiego, zajęli siódme miejsce, mimo że w ich składzie zabrakło kobiet, przez co szanse na zdobycze punktowe spadły prawie o połowę.

Siódme miejsce można jednak uznać za sukces także dlatego, że sportowcy z gminy Trzydnik Duży wystąpili na igrzyskach po raz pierwszy. Debiutanci podkreślają, że oprócz medali i pucharu zdobyli cenne doświadczenie, które postarają się wykorzystać na kolejnych imprezach.
 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: