r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Warsztaty kobiet gotujących wyśmienicie
18-11-2019

Warsztaty kobiet gotujących wyśmienicie

Rolada z kurczaka, sakiewki ze szpinakiem, warkocz z ciasta francuskiego z nadzieniem drobiowo-warzywnym i krusztatki. To tylko wybrane potrawy, które na warsztatach kulinarnych przyrządziły mieszkanki Woli Trzydnickiej. Zajęcia zorganizowało miejscowe koło gospodyń wiejskich, które wykorzystało na ten cel pieniądze z budżetu państwa.
Dzięki dotacji swoje zdolności kulinarne mogło rozwinąć prawie 20 pań, nie tylko członkiń Koła Gospodyń wiejskich w Woli Trzydnickiej. Oprócz wcześniej wymienionych podczas prawie 7-godzinnych zajęć gospodynie przyrządziły - baleron białoruski, keks z drobiu, łódeczki drobiowe i rybę w sosie ananasowym.
 
Przy przygotowaniu wszystkich specjałów mieszkanki Woli Trzydnickiej korzystały z wiedzy i doświadczenia Anny Wiśniewskiej, nauczycielki przedmiotów gastronomiczno-kulinarnych i dietetycznych z Hrubieszowa.
 
KGW w Woli Trzydnickiej korzysta z dotacji dla tego typu organizacji od ubiegłego roku. - Już wtedy wykorzystaliśmy te pieniądze na zakup strojów dla naszego zespołu śpiewaczego, a potem na zakup mebli i sprzętu gastronomicznego - przypomina przewodnicząca koła Małgorzata Olszówka.
 
KGW czyli "Kobiety Gotujące Wyśmienicie" chcą zdobywać nowe umiejętności i już pracują nad przygotowaniem wniosku o przyznanie kolejnych dotacji w przyszłym roku.

Źródło: https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-warsztaty-kobiet-gotujacych-wysmienicie-foto,22453.html

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: