r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Niepodległościowy turniej warcabowy
18-11-2019

Niepodległościowy turniej warcabowy

Kończą się tegoroczne obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Trzydniku Dużym. Ich ostatnim elementem był Niepodległościowy Turniej Warcabowy, który odbył się w miejscowym ośrodku kultury w piątek 15 listopada.

Do rywalizacji, która odbywała się w trzech kategoriach wiekowych - oddzielnie wśród dziewcząt i chłopców - zgłosiło się około 80 uczniów szkół podstawowych.

W najmłodszej grupie dziewcząt, w której startowały zawodniczki z klas czwartych i młodsze, najlepiej spisały się uczennice SP w Rzeczycy Ziemiańskiej. Pierwsze miejsce zajęła Natalia Łukasik, druga była Paulina Paździora, trzecia - Aleksandra Łukasik, a na czwartej pozycji uplasowała się Julia Zagrodnik-Wojtan z Olbięcina. Rywalizację chłopców wygrał Jakub Łoszak ze szkoły w Trzydniku Dużym, który wyprzedził kolejno - Miłosza Sochaczewskiego z Rzeczycy Ziemiańskiej, jego szkolnego kolegę Kacpra Świderka i Karola Zarębę z Rzeczycy Księżej.

Spośród dziewcząt z klas V - VI turniej wygrała Oliwia Torba z Rzeczycy Ziemiańskiej, przed szkolną koleżanką Karoliną Szostek, Kingą Latawiec z Trzydnika Dużego i kolejną reprezentantka szkoły w Rzeczycy Ziemiańskiej Wanesą Koper. W turnieju chłopców zwyciężył Kacper Kosikowski z Trzydnika Dużego, wyprzedzając kolejno - Bartłomieja Krupkę z Olbięcina i Radosława Okonia z Trzydnika Dużego, zaś na czwartek pozycji zawody ukończył Marcel Iracki z Olbięcina.

W kategorii dziewcząt z klas VII - VIII trzy pierwsze miejsca zajęły zawodniczki z Rzeczycy Ziemiańskiej. Najlepiej spisała się Kinga Ziółkowska, druga była Justyna Ziółkowska, trzecia - Edyta Świderek, a czwarte miejsce przypadło Emilii Gozdalskiej z Olbięcina. Wśród chłopców turniej wygrał Bartłomiej Ćwikła z Olbięcina, przed Arturem Gumielą z Trzydnika Dużego, Wojciechem Szczepanikiem z Rzeczycy Ziemiańskiej i Krzysztofem Janiszewskim z Łychowa.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii odebrali puchary, zdobywcy czterech pierwszych miejsc - dyplomy, a wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, które wręczał pomysłodawca turnieju i gminny koordynator sportu w gminie Trzydnik Duży Robert Nowosad.

Poza rywalizacją sportowa uczestnicy turnieju oglądali wystawę "Józef Piłsudski i Legiony w kolorach Mirka Szponara", który zajmuje się cyfrową koloryzacją i rekonstrukcją starych zdjęć. Ekspozycja, także przygotowana w ramach obchodów narodowego święta, będzie czynna w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym do końca roku.

Źródło: https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-niepodleglosciowy-turniej-warcabowy-foto,22445.html

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: