r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Haftowane obrazy Haliny Drzewiej-Sosnówki
12-11-2019

Haftowane obrazy Haliny Drzewiej-SosnówkiHaftowane obrazy Haliny Drzewiej-Sosnówki

Rękodzieło Haliny Drzewiej-Sosnówki będzie można oglądać w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym. Otwarcie wystawy, które jest planowane na środę 13 listopada o 10.00 w Pracowni Orange, będzie jednym z elementów obchodów Narodowego Święta Niepodległości.
Haftowane obrazy Haliny Drzewiej-Sosnówki
 
Autorka mieszka i tworzy w Rzeczycy Ziemiańskiej Kolonii. Do niedawna większość jej czasu pochłaniała praca w gospodarstwie rolnym, a rękodziełem zajmowała się w wolnych chwilach. Gdy przeszła na emeryturę poświęca swojej pasji więcej uwagi.

Rękodzieło, którym zajmuje się Halina Drzewiej-Sosnówka to szydełkowanie, robótki na drutach, haft krzyżykowy i wstążeczkowy oraz bibułkarstwo. Jej palmy i zajączki zdobią m.in. wnętrza GOK w Trzydniku Dużym, Gminnego Centrum Kultury w Polichnie i biura Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej w Kraśniku. Często zdobią też stoiska promocyjne Gminy Trzydnik podczas dożynek, "Maliniaków" czy Festiwalu Kulinariów i Sztuki Ludowej. Tematami jej haftowanych obrazów są przeważnie pejzaże, kwiaty i zwierzęta.
 
Halina Drzewiej-Sosnówka poświęca się również działalności społecznej. Jest członkinią Rady Kobiet Powiatu Kraśnickiego, LGD Ziemi Kraśnickiej i Koła Gospodyń Wiejskich w Rzeczycy Księżej. Działa także w zarządzie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kraśniku i Klubie Seniora "Radość życia" przy GOK w Trzydniku Dużym.

Otwieraną w najbliższą środę ekspozycję będzie można oglądać w trzydnickim ośrodku kultury do końca miesiąca.

Wystawa rękodzieła to jeden z trzech punktów obchodów święta niepodległości, przygotowanych na 13 listopada przez Klub Seniora "Radość życia". Jego członkowie zapraszają również na wspólne czytanie nowel polskich pozytywistów i śpiewanie patriotycznych pieśni.

(fot. GOK Trzydniku Dużym)
 
 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: