r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Narodowe święto niepodległości
06-11-2019

Narodowe święto niepodległości

Na mszy świętej za ojczyznę i podczas okolicznościowego spotkania w ośrodku kultury będą obchodzić 101. rocznicę odzyskania niepodległości mieszkańcy gminy Trzydnik Duży. Będzie patriotyczny spektakl i koncert, wspólne śpiewanie pieśni, zawody sportowe i wystawy.
Gminne obchody narodowego święta rozpoczną się w poniedziałek 11 listopada o 10.30 mszą świętą w intencji ojczyzny w kościele w Woli Trzydnickiej. Po eucharystii uczestnicy obchodów złożą kwiaty i zapalą znicze przy znajdującym się przy kościele pomniku św. Jana Pawła II.

Druga część rocznicowych uroczystości odbędzie się o 16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu i okolicznościowym przemówieniu wójta Krzysztofa Serafina, uczniowie szkoły Podstawowej nr 1 w Olbięcinie zaprezentują spektakl słowno-muzyczny "Ojczyzna jest moim domem".
 
Kolejnym punktem świątecznego spotkania będzie koncert solistów Teatru Muzycznego w Lublinie, organizowany w ramach Roku Moniuszkowskiego. Na scenie trzydnickiego ośrodka kultury wystąpią: Anna Barska i Mariola Zagojska - sopran, Patrycjusz Sokołowski - baryton i Alesia Aleksandrowicz - fortepian. Dopełnieniem muzycznej uczty będzie uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego "Malowane nuty Moniuszki", w którym jury oceniło ponad 80 prac młodych plastyków z powiatu kraśnickiego. Najciekawsze propozycje będą prezentowane na pokonkursowej wystawie w ośrodku kultury.

W miejscowej Pracowni Orange będzie można także oglądać ekspozycję "Józef Piłsudski i Legiony w kolorach Mirka Szponara", który zajmuje się cyfrową koloryzacją i rekonstrukcją starych zdjęć.

Poniedziałkowe obchody zakończy wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni.

Ponadto z okazji rocznicowego spotkania panie z Koła Gospodyń Wiejskich "Łychowianki" z Łychowa Szlacheckiego będą serwować gościom "grochówkę Piłsudskiego".
 
Główne obchody narodowego święta w gminie Trzydnik Duży są planowane na 11 listopada, ale towarzyszące im wydarzenia odbywają się także w innych terminach. M.in. w tym tygodniu dzieci bawiły się patriotycznymi kolorowankami i obejrzały film o symbolach narodowych "Polak Mały", wyprodukowany przez Instytut Pamięci Narodowej. Z kolei członkowie Klubu Seniora "Radość życia" zapraszają w poświąteczną środę 13 listopada na patriotyczny poranek. W programie jest wspólne czytanie nowel polskich pozytywistów, nawiązujące do tegorocznej edycji "Narodowego czytania", śpiewanie patriotycznych pieśni i wystawa haftu krzyżykowego Haliny Drzewiej-Sosnówki.

Dopełnieniem obchodów będą zawody sportowe. W świąteczny weekend odbędzie się gminny turniej piłki siatkowej, a na 15 litopada jest planowany Niepodległościowy Turniej Warcabowy.

Do udziału we wszystkich uroczystościach patriotyczno-religijnych, spotkaniach i zawodach zapraszają - wójt i Gminny Ośrodek Kultury w Trzydniku Dużym.

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)
 
Narodowe święto niepodległości
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: