r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Konkurs Moniuszkowski rozstrzygnięty
06-11-2019

Konkurs Moniuszkowski rozstrzygnięty

Ponad 80 propozycji oceniło jury Powiatowego Konkursu Plastycznego "Malowane nuty Moniuszki", organizowanego w powiecie kraśnickim. Nagrody zostały już podzielone, a ich wręczenie odbędzie się podczas obchodów Święta Niepodległości 11 listopada.
Konkurs Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym i Starostwa Powiatowego w Kraśniku odbywał się w trzech kategoriach wiekowych. Najbardziej aktywni okazali się uczniowie klas IV - VI, którzy nadesłali 40 propozycji. Kolejne 22 wykonały dzieci z klas I - III, a 19 propozycji jest dziełem plastyków z klas VII - VIII.

Spośród najmłodszych autorów pierwszą nagrodę odbierze Malwina Albin z Osiedlowego Domu Kultury przy Spółdzielni Mieszkaniowej "Pomoc" w Kraśniku. Na drugie nagrody zasłużyli - Wiktoria Kosidło z Trzydnika Dużego, Damian Hołody ze Szkoły Podstawowej w Woli Trzydnickiej i Filip Rak z Woli Trzydnickiej. Trzecie miejsce zajęła Dominika Partyka z Trzydnika Dużego.
 
W grupie plastyków z klas IV - VI najwyższe oceny jurorów zdobyła praca Olgi Jaworek ze Szkoły Podstawowej w Trzydniku Dużym. Drugie miejsce ex aequo zajęli - Alicja Chmielewska z Zespołu Szkół w Zakrzówku, Marcel Zmorczyński z SP w Trzydniku Dużym i Julia Skórka ze Szkoły Podstawowa nr 1 w Olbięcinie. Po trzecie nagrody zgłoszą się - Karol Biernat i Kinga Latawiec z SP w Trzydniku Dużym, Kamil Mańka z ZS w Zakrzówku i Jolanta Machulak z Publicznej Szkoły Podstawowej w Majdanie-Grabinie.

Wśród najstarszych uczestników konkursu pierwsze równorzędne nagrody odbiorą - Kamila Chudzik z SP 1 w Olbięcinie i Julia Szabat z SP w Trzydniku Dużym. Drugie miejsce zajęła Karolina Pietras także z SP w Trzydniku Dużym, a trzecie Szymon Flis z ZS w Zakrzówku i Karol Jurczyński z PSP w Majdanie-Grabinie.

Najciekawsze prace zostaną zaprezentowane na pokonkursowej wystawie w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym, która będzie czynna do końca listopada.


(fot. GOK w Trzydniku Dużym)
 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: