r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Jest plan gospodarki niskoemisyjnej
29-04-2016

Jest plan gospodarki niskoemisyjnej

Rada Gminy Trzydnik Duży uchwaliła plan gospodarki niskoemisyjnej. Dokument, potrzebny m.in. do ubiegania się o dotacje na odnawialne źródła energii, został uchwalony jednogłośnie podczas sesji w środę 27 kwietnia.

Dzięki temu samorząd będzie mógł się starać o dofinansowanie, na inwestycje, których celem jest ograniczenie emisji CO2 do atmosfery. - W naszym przypadku jesteśmy szczególnie zainteresowani kolektorami słonecznymi i ogniwami fotowoltaicznymi. Chęć skorzystania z dofinansowania na zakup i montaż solarów zadeklarowało ponad pół tysiąca mieszkańców, a kolejnych 150 chce instalować panele fotowoltaiczne - mówi wójt gminy Trzydnik Duży Franciszek Kwiecień.

Podczas środowej sesji radni postanowili również przekazać Powiatowi Kraśnickiemu pieniądze na opracowanie dokumentacji budowy chodników przy drodze Słodków - Rzeczyca - Węglin.

Ponadto rada przekazała środki na udział gminy w programie bezpłatnych badań ultrasonograficznych pod hasłem "Nie nowotworom u dzieci". Przez kolejny rok będą z niego mogły korzystać najmłodsi mieszkańcy gminy w wieku od od 9 miesięcy do 6 lat. Badania mają na celu dokładną ocenę stanu narządów wewnętrznych dzieci oraz wykrycie ewentualnych nieprawidłowości, także tych o podłożu onkologicznym.

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: