r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Erasmus+
05-04-2016

Międzynarodowe spotkanie gimnazjalistów na Łotwie

Delegacja uczniów i nauczycieli Publicznego Gimnazjum w Trzydniku Dużym wyjeżdża we wtorek 5 kwietnia na Łotwę, gdzie spotka się z przedstawicielami zaprzyjaźnionych placówek z Danii, Hiszpanii, Niemiec i Słowenii. Będzie to drugie spotkanie młodzieży i ich opiekunów w ramach nowego projektu międzynarodowej współpracy, finansowanego z programu "Erasmus+".

Inauguracja projektu pod nazwą "Europen Possibilities", czyli "Europejskie możliwości", odbyła się jesienią ubiegłego roku w Niemczech. - Tym razem gospodarzem będzie szkoła w łotewskiej Valmierze. Podczas wizyty będziemy mówić o możliwościach, jakie daje daje nam członkostwo w Unii Europejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem edukacji i rynku pracy. Uczniowie poznają system edukacji i zwiedzą miejscowe szkoły, a oprócz tego odwiedzimy łotewskie farmy niekonwencjonalne, SCANIA centrum i Rygę. Młodzież będzie mieszkać w domach rówieśników, a wszystkie spotkania będą się odbywać po angielsku - mówi koordynatorka projektu w trzydnickim gimnazjum Anna Skrzypek. Oprócz niej na Łotwę jadą uczennice Kamila Bańka i Julia Jarosz oraz nauczycielki Ewa Madras i Elżbieta Ryś.

Projekt "Europejskie możliwości" będzie realizowany przez trzy lata. Uczestnicząc w międzynarodowych spotkaniach młodzież może doskonalić swoje umiejętności posługiwania się językiem angielskim, poznaje styl życia i zainteresowania swoich rówieśników z różnych krajów.

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: