r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

 "Akademia malarstwa" - podsumowanie
17-05-2019

"Akademia malarstwa" - podsumowanie

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Ziemi Trzydnickiej zakończyło zajęcia w ramach „Akademii malarstwa”. Jej uczestnicy byli na wycieczkach edukacyjnych i pracowali na warsztatach z profesjonalnym artystą, a to co udało im się przenieść na płótno pokazali na wernisażu.
Zanim uzdolnieni artystycznie mieszkańcy gminy Trzydnik Duży oraz innych gmin, należących do Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej, zabrali się do pracy wyruszyli na wycieczkę po powiecie kraśnickim. Zwiedzili m.in. zabytkowy kościół parafialny w Rzeczycy Księżej, kaplicę Świętej Trójcy w Stróży, Sanktuarium św. Otylii w Urzędowie, Pałac Suchodolskich w Gościeradowie i Źródliska w Łanach.
 
Po wycieczce grupa wróciła do Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym, gdzie odbywały się zajęcia stacjonarne, by skorzystać z wiedzy, doświadczenia i porad profesjonalnego malarza Michała Smułki, który poprowadził warsztaty.
 
Kolejny dzień w "akademii" był przeznaczony na wycieczkę po Kazimierzu Dolnym. Tutaj uczestnicy zajęć zwiedzili Górę Trzech Krzyży, Basztę, Rynek, Kościół Farny Jana Chrzciciela, Klasztor Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, kamienice braci Mikołaja i Krzysztofa Przybyłów i ruiny zamku.
 
Prace, które powstały podczas artystycznych spotkań zostały zaprezentowane na wystawie w GOK w Trzydniku Dużym, gdzie swoją siedzibę ma Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Ziemi Trzydnickiej. Wśród miłośników sztuki, którzy już widzieli obrazy był wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin, natomiast pozostali mogą je oglądać w ośrodku kultury przez najbliższy miesiąc.
 
Z propozycji, przygotowanych dzięki wsparciu Unii Europejskiej w ramach "Akademii malarstwa" skorzystało 40 osób z tak zwanych grup defaworyzowanych, czyli osób bezrobotnych w wieku do 34 lat, kobiety samotnie wychowujące dzieci oraz seniorzy. Była to dla nich nie tylko atrakcyjna forma spędzenia czasu, ale także okazja do rozwinięcia artystycznych pasji, które w przyszłości mogą stać się alternatywnym źródłem zarobkowania.
 
Projekt Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Ziemi Trzydnickiej został zrealizowany dzięki dotacji, którą organizatorzy pozyskali za pośrednictwem LGD Ziemi Kraśnickiej z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: