r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

KGW na pierwszym kongresie w Puławach
27-05-2019

KGW na pierwszym kongresie w Puławach

Gmina Trzydnik miała silną reprezentację na pierwszym Kongresie Kół Gospodyń Wiejskich Lubelszczyzny, który w tym tygodniu odbył się w Parku Naukowo-Technologicznym w Puławach. Wśród ponad 500 kobiet, które wzięły udział w tym spotkaniu, były członkinie sześciu trzydnickich organizacji.
To panie zrzeszone w kołach gospodyń wiejskich z Rzeczycy Księżej, Rzeczycy Ziemiańskiej, Łychowa Szlacheckiego, Łychowa Gościeradowskiego i Węglina oraz Klubu Nowoczesnych Kobiet z Olbięcina.
 
Większość z nich przygotowała do degustacji zestaw lokalnych smakołyków. KGW z gminy Trzydnik Duży kusiły podniebienia uczestników kongresu m.in. sernikiem szarlotką i innymi ciastami, wędlinami i przekąskami.
 
Uczestnicy spotkania w Puławach wysłuchali wystąpień przedstawicieli Poleskiego Parku Narodowego i Muzeum Wsi Lubelskiej, a także dowiedzieli się o możliwościach pozyskiwania środków z Fundacji Rozwoju Gospodarki i Innowacji im. Eugeniusza Kwiatkowskiego.
 
W części artystycznej kongresu odbył się krótki koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Jawor" Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, z którym uczestnicy spotkania mogli... zatańczyć poloneza.
 
Wyjazd trzydnickiej delegacji został sfinansowany przez wójta Krzysztofa Serafina.
 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: