r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

"Łychowianki" z nagrodami
24-07-2019

"Łychowianki" z nagrodami

Koło Gospodyń Wiejskich „Łychowianki” z Łychowa Szlacheckiego godnie reprezentowały Gminę Trzydnik Duży na 6. Festiwalu Kulinariów i Sztuki Ludowej w Kraśniku. Z imprezy, która odbyła się w niedzielę 21 lipca, panie przywiozły dwie pierwsze nagrody i słowa uznania zarówno jurorów, jak i gości.
Pozytywne opinie znalazły swoje odzwierciedlenie w wynikach konkursu "Potyczki kulinarne - Smaki regionu" i konkursie na najciekawsze stoisko. W pierwszym startowały czteroosobowe drużyny, które miały na scenie przyrządzić z przygotowanych przez organizatorów produktów konkretne potrawy. "Łychowianki" wygrały tę rywalizację z "placuszkami kraśnickimi".
 
Z kolei na stoisku kusiły odwiedzających przede wszystkim domowymi przetworami. Oferowały m.in. mus i sok z czarnej porzeczki, sok malinowy, syropy z mniszka i z pędów sosny oraz soki z kwiatów lipy i kwiatów czarnego bzu. Festiwalowi goście rozkoszowali się również amoniaczkami, pasztetem z cukinii, smalcem, lemoniadą z kwiatów bzu, oponkami, pieczonymi pierożkami i ciastkami.
 
Do tytułu "królowej potraw" panie z Łychowa Szlacheckiego zgłosiły "zakręconą kaczkę", ale to jedyny konkurs, którego nie wygrały. W tej klasyfikacji komisja, której przewodniczył Kevin Aiston, wybrała zupę pokrzywową przygotowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich Popkowice Majdanek.
 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: