r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

24-07-2019

"Łychowianki" z nagrodami

Koło Gospodyń Wiejskich „Łychowianki” z Łychowa Szlacheckiego godnie reprezentowały Gminę Trzydnik Duży na 6. Festiwalu Kulinariów i Sztuki Ludowej w Kraśniku. Z imprezy, która odbyła się w niedzielę 21 lipca, panie przywiozły dwie pierwsze nagrody i słowa uznania zarówno jurorów, jak i gości.
Pozytywne opinie znalazły swoje odzwierciedlenie w wynikach konkursu "Potyczki kulinarne - Smaki regionu" i konkursie na najciekawsze stoisko. W pierwszym startowały czteroosobowe drużyny, które miały na scenie przyrządzić z przygotowanych przez organizatorów produktów konkretne potrawy. "Łychowianki" wygrały tę rywalizację z "placuszkami kraśnickimi".
 
Z kolei na stoisku kusiły odwiedzających przede wszystkim domowymi przetworami. Oferowały m.in. mus i sok z czarnej porzeczki, sok malinowy, syropy z mniszka i z pędów sosny oraz soki z kwiatów lipy i kwiatów czarnego bzu. Festiwalowi goście rozkoszowali się również amoniaczkami, pasztetem z cukinii, smalcem, lemoniadą z kwiatów bzu, oponkami, pieczonymi pierożkami i ciastkami.
 
Do tytułu "królowej potraw" panie z Łychowa Szlacheckiego zgłosiły "zakręconą kaczkę", ale to jedyny konkurs, którego nie wygrały. W tej klasyfikacji komisja, której przewodniczył Kevin Aiston, wybrała zupę pokrzywową przygotowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich Popkowice Majdanek.
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: