r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Samochód dla OSP Trzydnik Duży wybrany
24-07-2019

Samochód dla OSP Trzydnik Duży wybrany

Będzie nowy, komfortowy i wyposażony w specjalistyczny sprzęt do ratowania mienia i ludzi. Ochotnicza Straż Pożarna w Trzydniku Dużym będzie mieć nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy.
Przetarg do dostawę pojazdu jest rozstrzygnięty, a zakup ma być sfinalizowany jesienią tego roku.
Będzie to nowe "Volvo" z napędem na cztery koła, kabiną dla 6 osób, zbiornikiem na wodę, autopompą i działkiem wodno-pianowym, sygnalizacją świetlną i dźwiękową oraz pełnym oznakowaniem.
 
 
Pojazd będzie kosztować prawie 760 tysięcy złotych, które będą pochodzić z kilku źródeł. Największe wsparcie finansowe trzydniccy strażacy otrzymają z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz z budżetu gminy. Kilkadziesiąt tysięcy będzie pochodzić także z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
 
Zakup ma być sfinalizowany do końca października.

Miesiąc później z nowego pojazdu będą się cieszyć także druhowie z OSP w Olbięcinie. Ta jednostka również zostanie doposażona w średni samochód ratowniczo-gaśniczy, na którego zakup złożą się: Narodowy i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, MSWiA i Gmina Trzydnik Duży.
 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: