Stretegia
Aktualności

Gminna reprezentacja na igrzyskach LZS
31-07-2019

22 sportowców reprezentowało Gminę Trzydnik Duży na tegorocznych Wojewódzkich Igrzyskach Rekreacyjno-Sportowych LZS. W zawodach, które odbyły się w niedzielę 28 lipca w Krasnobrodzie, zdobyli ponad 80 punktów, a to dało im jedenaste miejsce.
Do rywalizacji na stadionie miejscowego klubu sportowego przystąpiło około 40 reprezentacji gminnych, które walczyły o puchary, medale i inne trofea w kilkunastu konkurencjach drużynowych i indywidualnych. Reprezentacja Gminy Trzydnik Duży miała swoich przedstawicieli w piłce siatkowej i piłce plażowej kobiet i mężczyzn, piłce nożnej, trójboju kobiet, rzutach lotką do tarczy, przeciąganiu liny oraz czwórboju władz samorządowych. W tej ostatniej konkurencji gminę reprezentowali wójt Krzysztof Serafin, wiceprzewodniczący rady gminy Jerzy Kot i działacz sportowy Marian Leszczuk, którzy zajęli 9 miejsce.

Najbliżej podium była męska drużyna siatkarska, która w rozgrywanych równolegle Letnich Igrzyskach Seniorów zdobyła puchar za czwarte miejsce.

Całe igrzyska LZS wygrała Gmina Ulhówek, a w klasyfikacji powiatowej - Powiat Tomaszowski. Oprócz klasyfikacji gminnej, reprezentacja Gminy Trzydnik Duży miała swój udział w dobrej postawie także sportowców z Powiatu Kraśnickiego, który ukończył zawody na dziewiątym miejscu.

W jubileuszowych, bo organizowanych po raz dwudziesty, igrzyskach wzięło udział ponad 1,5 tysiąca zawodniczek i zawodników.