r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

19-07-2019

Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie

31 lipca o godz. 15.00 w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku odbędzie się bezpłatne spotkanie dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla seniorów z powiatu kraśnickiego. Tegoroczna edycja organizowana jest pod hasłem „Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie”.
Miejscowości w których odbywają się szkolenia nie są przypadkowe. Warsztaty realizowane są w miastach, gdzie wypadków z udziałem seniorów i skutków śmiertelnych było najwięcej.
 
Celem akcji jest uświadamianie kierowcom, rowerzystom oraz pieszym, jak zgodnie z zasadami prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, w jaki sposób stosować elementy odblaskowe i dlaczego są one tak ważne oraz jak sprawność psychofizyczna, ma wpływ na zdolność kierowania pojazdem, rowerem, a także jak bezpiecznie korzystać z drogi jako pieszy.
 
Lokalni policjanci ruchu drogowego poruszą zagadnienia związane z bezpieczeństwem oraz podpowiedzą na co zwracać szczególną uwagę, by zawsze bezpiecznie dotrzeć do celu.
 
Uczestnicy akcji, którzy przyjadą na rowerach będą mogli skorzystać z bezpłatnego przeglądu, a także doposażyć go w światła i odblaski.
 
Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: