r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

23-05-2019

Dotacje na samochody dla OSP

Dwie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Trzydnik Duży mogą kupić nowe samochody ratowniczo-gaśnicze. Większość pieniędzy na ten cel samorząd pozyskał ze źródeł zewnętrznych, a zakupy mają być sfinalizowane do końca tego roku.
We wtorek 21 maja w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się uroczyste wręczenie promes na dofinansowanie zakupu samochodów pożarniczych dla 32 jednostek, w tym 2 z gminy Trzydnik Duży. - Chcemy wykorzystać przyznane dofinansowanie na zakup średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych dla OSP Olbięcin i OSP Trzydnik Duży. Na samochód dla druhów z Olbięcina otrzymamy 880 tysięcy złotych z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Z kolei na pojazd dla OSP Trzydnik Duży będziemy mogli wydać 760 tysięcy, z czego 380 tysięcy będzie pochodzić z narodowego funduszu, 61 tysięcy z MSWiA, a 319 dołożymy ze swojego budżetu - mówi wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin. To on w imieniu wnioskodawców odebrał promesy z rąk m.in. wicemarszałek Sejmu Beaty Mazurek i wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka.
 
 
W gminie Trzydnik Duży działa 11 jednostek OSP, w tym 3 w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Są to OSP Trzydnik Duży i OSP Olbięcin oraz OSP Rzeczyca Księża. Ta ostatnia jednostka otrzymała nowy samochód przed dwoma laty, natomiast pozostałe dwie mają do dyspozycji wysłużone pojazdy, wyprodukowane nawet ponad 30 lat temu.
 
 
 
(fot. UG Trzydnik Duży)
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: