r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Jest dotacja na nową świetlicę
17-05-2019

Jest dotacja na nową świetlicę

Gmina Trzydnik Duży otrzyma z Unii Europejskiej pieniądze na utworzenie w Łychowie świetlicy wiejskiej. Powstanie ona na bazie istniejącej remizy strażackiej, a powinna być gotowa w 2021 roku.
W tym tygodniu wójt Krzysztof Serafin podpisał umowę o przyznaniu na ten cel 500 tysięcy złotych przez samorząd wojewódzki. Kosztorysowa wartość całej inwestycji sięga 1 miliona złotych, a resztę ma dołożyć gmina.
 
 
Za te pieniądze budynek w Łychowie zostanie rozbudowany, będzie mieć nowy dach, a także wszystkie nowe instalacje - wodociągową, kanalizacyjną i elektryczną oraz okna i drzwi. Do obecnej remizy zostanie dobudowana część z sanitariatami, a w całym obiekcie będzie zamontowane centralne ogrzewanie. Unijna dotacja będzie wykorzystana także na zakup wyposażenia nowej świetlicy - mebli i sprzętu do sal - komputerowej i widowiskowej oraz kuchni. Z obiektu będzie korzystać m.in. miejscowe kolo gospodyń wiejskich.
 
 
Wójt Krzysztof Serafin przewiduje, że przetarg na realizację tej inwestycji zostanie ogłoszony pod koniec roku, a prace będą rozłożone na lata 2020 - 2021.
Dotacja z Unii Europejskiej może sięgać ponad 63 procent kosztów kwalifikowalnych i będzie pochodzić z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
 
 
(fot. UMWL)
 
 
Jest dotacja na nową świetlicę
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: