r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Wielkanocny konkurs plastyczny rozstrzygnięty
25-04-2019

Wielkanocny konkurs plastyczny rozstrzygnięty

Ponad 60 prac, w tym 38 pisanek, 23 palmy i 2 pająki ocenili jurorzy tegorocznego Konkursu Wielkanocnej Plastyki Obrzędowej w Trzydniku Dużym.

Młodzi laureaci odbiorą nagrody w swoich szkołach, natomiast podsumowanie artystycznej rywalizacji dorosłych twórców odbędzie się w czwartek 25 kwietnia podczas Spotkań Wielkanocnych w Woli Trzydnickiej.

W kategorii dzieci i młodzież nagrody główne odbiorą: Szymon Topolski, Sebastian Zawół i Adam Skoczylas z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łychowie Gościeradowskim, Wojciech Libida, Patrycja Ćwikła i Julia Skórka z Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Olbięcinie, Milena Libida, Emilia Krupka i Mateusz Świrszcz z Publicznego Przedszkola w Olbięcinie, Filip Rak, Damian Bieszcz, Alicja Pasztaleniec i Alicja Szczepaniak z Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Woli Trzydnickiej, Maciej Szczepanik i Anna Wójcik ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Olbięcinie, Wiktoria Szczepanik z Rzeczycy Księżej oraz Daniel Gorczyca i Zuzanna Szymańska z ZPPO w Woli Trzydnickiej.

Spośród dorosłych autorów główne nagrody finansowe otrzymają koła gospodyń wiejskich w Rzeczycy Ziemiańskiej i w Łychowie Szlacheckim. Na wyróżnienia finansowe zasłużyły KGW - w Węglinie, Łychowie Gościeradowskim, Łychowie Szlacheckim, Węglinku, Rzeczycy Księżej, KGW "Pietroszczanki" w Woli Trzydnickiej i Klub Nowoczesnych Kobiet w Olbięcinie. Ponadto jury przyznało wyróżnienia rzeczowe dla Agnieszki Szczepanik z Rzeczycy Księżej i Haliny Drzewiej-Sosnówki z Rzeczycy Ziemiańskiej Kolonii.

Wielkanocne propozycje plastyczne mieszkańców gminy Trzydnik Duży można oglądać do 24 maja na pokonkusrowej wystawie w miejscowym ośrodku kultury.

Źródło: https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-wielkanocny-konkurs-plastyczny-rozstrzygniety-foto,21277,1.html

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: