r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Seniorzy o zdrowiu z diabetologiem
25-03-2019

Seniorzy o zdrowiu z diabetologiem

Diabetolog i ordynator oddziału chorób wewnętrznych Szpitala Powiatowego w Kraśniku Elżbieta Rybus-Potępa będzie gościem najbliższego spotkania starszych mieszkańców gminy Trzydnik Duży w ramach "Akcji Senior". Organizatorzy zapraszają na nie w środę 27 marca o 10.00 do miejscowego ośrodka kultury.

Jednym z tematów dyskusji będzie cukrzyca, na którą w Polsce cierpi ponad 2,5 miliona ludzi i liczba ta ciągle wzrasta. Mimo to, 35 procent Polaków nie potrafi wymienić żadnego z jej powikłań, a jedna piąta nigdy nie badała poziomu glukozy we krwi. Tymczasem cukrzycy prowadzi do tak poważnych powikłań jak zawały, udary, czy niewydolność nerek i może prowadzić do amputacji nóg, utraty wzroku oraz nawracających zakażeń grzybiczych i bakteryjnych.

Słuchacze będą mogli nie tylko skorzystać z porad specjalisty, ale również rozpocząć aktywne ćwiczenia profilaktyczne. Jedną z przyczyn cukrzycy i wielu innych chorób jest bowiem brak aktywności fizycznej, a po prelekcji chętni będą mogli wziąć udział w ćwiczeniach nordic walking. Dlatego organizatorzy spotkania, wspierani przez radną Bożenę Wilkołek i dyrektora kraśnickiego szpitala Marka Kosa, zachęcają piechurów, by zabrali ze sobą kijki do nordic walking. Wymarsz jest planowany około 11.30.

Seniorzy o zdrowiu z diabetologiem

(fot. GOK w Trzydniku Dużym)

Źródło: https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-seniorzy-o-zdrowiu-z-diabetologiem,21112.html

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: