r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Ważne informacje w/s solarów
18-03-2019

Ważne informacje w/s solarów

Montaż kolektorów słonecznych w gminie Trzydnik Duży, współfinansowanych ze środków unijnych, nieco się opóźnia się, ale będzie wykonany w wyznaczonym terminie. Takie ustalenia zapadły w tym tygodniu podczas spotkania osób, zaangażowanych w realizację projektu, w tym samorządowców i wykonawcy.

Podstawą do rozpoczęcia robót jest podpisanie umowy przez właściciela posesji, w której mają być wykonywane prace oraz uregulowanie wkładu własnego. - Dlatego apelujemy do tych, którzy jeszcze nie dopełnili tego obowiązku, by zrobili to jak najszybciej. Wykonawca zapewnia, że pierwsze prace rozpoczną się na początku kwietnia i zakończą w połowie roku - mówi wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin.

Na razie spośród 420 umów jest podpisanych około 370, a wkład własny uregulowało w całości około 150 mieszkańców, którzy zadeklarowali udział w projekcie. Ten, w zależności od rodzaju instalacji i miejsca montażu, waha się on od prawie 2 tysięcy 234 złotych do ponad 3 tysięcy 363 złotych. Pieniądze należy wpłacać na specjalne konto o numerze: 04 8717 1080 2006 6000 0723 0001 z nazwą odbiorcy - Gmina Trzydnik Duży, Trzydnik Duży 59A i tytułem wpłaty "Instalacja OZE".

Szczegółowe informacje można uzyskać osobiście w urzędzie gminy, telefonicznie pod numerem: 15 873 18 79 wewnętrzny 323 i na stronie internetowej: www.trzydnikduzy.pl.

Zakup i montaż 420 zestawów kolektorów słonecznych będzie kosztować prawie 4 miliony 550 tysięcy złotych, z czego znaczna część będzie pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

To jeden z dwóch takich projektów, na które trzydnicki samorząd pozyskał dotacje. Kolejny dotyczy 98 solarów i 68 ogniw fotowoltaicznych.

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: