r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

12-03-2019

Mistrzostwa halówki i inauguracja liga siatkówki

Szóste miejsce reprezentacji Gminy Trzydnik Duży w pierwszych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Piłce Nożnej Halowej Oldbojów. W zawodach, które Wojewódzkie Zrzeszenie LZS zorganizowało w sobotę 9 marca we Włodawie, wzięło udział 8 ekip, złożonych z zawodników w wieku co najmniej 45 lat.

Rywalizacja rozpoczęła się od zmagań grupowych. W pierwszej mierzyły się zespoły z Michowa, Chełma, Białej Podlaskiej i Łęcznej, zaś w drugiej - Parczew, Trzydnik Duży, Ludwin i Włodawa.

Dla ekipy z Trzydnika Dużego, która pojechała do Włodawy bez dwóch kluczowych zawodników, turniej nie rozpoczął się najlepiej, ale potem z każdym meczem postęp był widoczny. Po kolejnych przegranych - 0:3 z Włodawą i 1:3 z Ludwinem, przyszło zwycięstwo 2:0 z Parczewem i prawo gry o piąte miejsce. W tym pojedynku lepsi okazali się piłkarze z Michowa, którzy wygrali 3:1, co dało drużynie z Trzydnika Dużego szóste miejsce w całym turnieju. Wywalczyli je: Jacek Szustakowski, Dariusz Zapalski, Edward Fiut, Ryszard Gil, Robert Nowosad i Zbigniew Wolanin.

Mistrzostwa wygrała reprezentacja Białej Podlaskiej, która w finale po rzutach karnych pokonała Chełm 2:0.

Kibice, którzy nie pojechali na mistrzostwa do Włodawy dopingowali uczestników inauguracyjnego turnieju Ligi Amatorskiej Siatkówki, który odbył się dzień później w hali trzydnickiego gimnazjum. W rozgrywkach bierze udział sześć ekip z trzech powiatów i dwóch województw, które w niedzielę 10 marca rozegrały sześć spotkań. Po pierwszej kolejce najlepszym dorobkiem może się pochwalić KS GOK Trzydnik Duży I, który wygrał obydwa mecze nie tracąc nawet seta - z KS Gok Trzydnik Duży II i "Neptunem" Ożarów. Kolejna drużyna - "Yellowstone" Kraśnik wygrała 3:0 z "Neptunem" i 3:1 z GUKS Modliborzyce. Zespół z Modliborzyc wcześniej wygrał 3:1 z "Trójką" Kraśnik, a w ostatnim niedzielnym meczu "Trójka" uległa KS GOK Trzydnik Duży II 2:3.

Kolejną serię spotkań siatkarze rozegrają 24 marca, a zwycięzców całego cyklu poznamy 7 kwietnia.

Źródło: https://ias24.eu/aktualnosci,trzydnik-duzy-mistrzostwa-halowki-i-inauguracja-liga-siatkowki,21039.html

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

Mobilna aplikacja Gminy My Local News
Mobilna aplikacja Gminy Trzydnik Duży My Local News
PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: