r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Gospodynie z Łychowa w regionalnym plebiscycie
13-11-2018

Gospodynie z Łychowa w regionalnym plebiscycie

Działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym Koło Gospodyń Wiejskich z Łychowa ma szansę na tytuł "Koła Gospodyń 2018", ogłoszonym przez Dziennik Wschodni. To jedna z ponad 20 kandydatur w konkursie, w którym liczą się głosy wysłane za pomocą SMS.
W czwartej edycji plebiscytu, oprócz kół gospodyń wiejskich i miejskich, biorą udział także stowarzyszenia i zespoły śpiewacze.

KGW w Łychowie powstało przy okazji reaktywacji w Polsce kółek rolniczych w latach 1956 - 1957. Jego pierwszą przewodniczącą była Leokadia Wróblewska, a potem funkcję tę pełniły - Maria Kaczmarska, Maria Szymańska, Władysława Lipowa i Emilia Rodacka, która kieruje kołem od 1972 roku. Sześc lat później przy KGW powstał zespół teatralny, a jego główną założycielką oraz autorką tekstów i scenariuszy była Władysława Szot. W całym okresie swojej działalności grupa preferowała kabaretową formę przedstawiania stosunków międzyludzkich i problemów społeczno-gospodarczych. Prezentowała je na licznych festiwalach i przeglądach oraz w konkursach. Zdobywając uznanie jurorów i widzów m.in. w Niebylcu, Kazimierzu Dolnym, Kąkolewnicy czy Tarnogrodzie. Zespół z powodzeniem zajmuje się również wiciem palm wielkanocnych i wieńców dożynkowych, a cały czas jest rozpoznawalny przede wszystkim dzięki autorskim scenariuszom kabaretowym. W jednym z nich można przeczytać: "Nie jesteśmy panie miejskie, ale gospodynie wiejskie. W prostej mowie i piosence pokażemy swoje ręce. Ręce od grabi i od wideł, a nie od pióra i liczydeł!".

By poprzeć starania KGW z Łychowa w plebiscycie trzeba wysłać SMS o treści KG.14 pod numer 71051. Koszt jednej takiej wiadomości to złotówką i 23 grosze z podatkiem VAT, a z jednego numeru można wysłać nieograniczoną liczbę SMS.

Głosowanie trwa do 21 listopada.
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: