r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Gospodynie z Łychowa w regionalnym plebiscycie
13-11-2018

Gospodynie z Łychowa w regionalnym plebiscycie

Działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym Koło Gospodyń Wiejskich z Łychowa ma szansę na tytuł "Koła Gospodyń 2018", ogłoszonym przez Dziennik Wschodni. To jedna z ponad 20 kandydatur w konkursie, w którym liczą się głosy wysłane za pomocą SMS.
W czwartej edycji plebiscytu, oprócz kół gospodyń wiejskich i miejskich, biorą udział także stowarzyszenia i zespoły śpiewacze.

KGW w Łychowie powstało przy okazji reaktywacji w Polsce kółek rolniczych w latach 1956 - 1957. Jego pierwszą przewodniczącą była Leokadia Wróblewska, a potem funkcję tę pełniły - Maria Kaczmarska, Maria Szymańska, Władysława Lipowa i Emilia Rodacka, która kieruje kołem od 1972 roku. Sześc lat później przy KGW powstał zespół teatralny, a jego główną założycielką oraz autorką tekstów i scenariuszy była Władysława Szot. W całym okresie swojej działalności grupa preferowała kabaretową formę przedstawiania stosunków międzyludzkich i problemów społeczno-gospodarczych. Prezentowała je na licznych festiwalach i przeglądach oraz w konkursach. Zdobywając uznanie jurorów i widzów m.in. w Niebylcu, Kazimierzu Dolnym, Kąkolewnicy czy Tarnogrodzie. Zespół z powodzeniem zajmuje się również wiciem palm wielkanocnych i wieńców dożynkowych, a cały czas jest rozpoznawalny przede wszystkim dzięki autorskim scenariuszom kabaretowym. W jednym z nich można przeczytać: "Nie jesteśmy panie miejskie, ale gospodynie wiejskie. W prostej mowie i piosence pokażemy swoje ręce. Ręce od grabi i od wideł, a nie od pióra i liczydeł!".

By poprzeć starania KGW z Łychowa w plebiscycie trzeba wysłać SMS o treści KG.14 pod numer 71051. Koszt jednej takiej wiadomości to złotówką i 23 grosze z podatkiem VAT, a z jednego numeru można wysłać nieograniczoną liczbę SMS.

Głosowanie trwa do 21 listopada.
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: