r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Po przetargu na samochód dla OSP w Olbięcin
13-11-2018

Po przetargu na samochód dla OSP w Olbięcin

Strażacy z Olbięcina w gminie Trzydnik Duży będą lepiej przygotowani do udziału w akacjach ratowniczych. Wykorzystają do tego nowy samochód, który mają otrzymać jeszcze przed końcem roku.
Przetarg na dostawę pojazdu jest już rozstrzygnięty. Ofertę złożyła tylko jedna firma, która ma go przygotować za ponad 880 tysięcy złotych. Pieniądze będą pochodzić z budżetu państwa.

Będzie to średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Volvo, przystosowany do przewozu co najmniej 5 osób ze zbiornikiem na około 3 tysięcy litrów wody.

Nowy pojazd zastąpi w jednostce w Olbięcinie podobny - z 1984 roku, który OSP ma teraz na wyposażeniu. STAR 200 jest jeszcze w dobrym stanie, dlatego może być wykorzystany w innej OSP. Czy tak się stanie jeszcze nie wiadomo, bo decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły.

OSP Olbięcin to jedna z 11 jednostek w gminie Trzydnik Duży. Trzy z nich - Trzydnik Duży, Rzeczyca Księża i Olbięcin - działają w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.


(fot. pixabay.com)
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: