r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

 W środę 7 listopada odbyła się ostatnia w tej kadencji sesja rady gminy.
08-11-2018

W środę 7 listopada odbyła się ostatnia w tej kadencji sesja rady gminy.

Radni gminy Trzydnik Duży ustalili wysokość niektórych podatków, a wójt Franciszek Kwiecień, który odchodzi ze stanowiska, podsumował pracę samorządu.

Radni postanowili, że mieszkańcy w przyszłym roku płacić taki sam podatek rolny, jak obecnie. Stawka pozostanie na poziomie 80 złotych za hektar przeliczeniowy. Nie zmieni się również wysokość podatków od środków transportowych, natomiast decyzję w sprawie stawek podatku od nieruchomości podejmie rada nowej kadencji. Konkretny termin pierwszej sesji jeszcze nie został wyznaczony. Zgodnie z przepisami komisarz wyborczy powinien ją zwołać w ciągu 7 dni od zakończenia obecnej kadencji, czyli od 16 listopada.

Podczas środowych obrad ostatnie cztery lata podsumował wójt Franciszek Kwiecień, który kończy pracę na tym stanowisku. Zajmował je od 1990 roku, a wcześniej przez 3 lata był naczelnikiem gminy. Podsumowując także ponad 30-letnią pracę Franciszek Kwiecień stwierdził, że osiągnął wiek emerytalny i teraz chce odpocząć. Jeśli jednak później pojawił się okazja wykorzystania jego bogatego doświadczenia samorządowego w innej roli to nie wyklucza takiego rozwiązania.

Nowym wójtem gminy Trzydnik Duży będzie Krzysztof Serafin, którego w wyborach na to stanowisko poparło 64,91 procent wyborców.


(fot. arch. UG Trzydnik Duży)

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: