r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

 W środę 7 listopada odbyła się ostatnia w tej kadencji sesja rady gminy.
08-11-2018

W środę 7 listopada odbyła się ostatnia w tej kadencji sesja rady gminy.

Radni gminy Trzydnik Duży ustalili wysokość niektórych podatków, a wójt Franciszek Kwiecień, który odchodzi ze stanowiska, podsumował pracę samorządu.

Radni postanowili, że mieszkańcy w przyszłym roku płacić taki sam podatek rolny, jak obecnie. Stawka pozostanie na poziomie 80 złotych za hektar przeliczeniowy. Nie zmieni się również wysokość podatków od środków transportowych, natomiast decyzję w sprawie stawek podatku od nieruchomości podejmie rada nowej kadencji. Konkretny termin pierwszej sesji jeszcze nie został wyznaczony. Zgodnie z przepisami komisarz wyborczy powinien ją zwołać w ciągu 7 dni od zakończenia obecnej kadencji, czyli od 16 listopada.

Podczas środowych obrad ostatnie cztery lata podsumował wójt Franciszek Kwiecień, który kończy pracę na tym stanowisku. Zajmował je od 1990 roku, a wcześniej przez 3 lata był naczelnikiem gminy. Podsumowując także ponad 30-letnią pracę Franciszek Kwiecień stwierdził, że osiągnął wiek emerytalny i teraz chce odpocząć. Jeśli jednak później pojawił się okazja wykorzystania jego bogatego doświadczenia samorządowego w innej roli to nie wyklucza takiego rozwiązania.

Nowym wójtem gminy Trzydnik Duży będzie Krzysztof Serafin, którego w wyborach na to stanowisko poparło 64,91 procent wyborców.


(fot. arch. UG Trzydnik Duży)

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: