r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Punkt Profilaktyki Udarowej
12-01-2016

Punkt Profilaktyki Udarowej

W imieniu Starosty Kraśnickiego Andrzeja Maja serdecznie zapraszam do Punktu Profilaktyki Udarowej, który będzie można odwiedzić w dniu 23 stycznia 2016 roku (sobota) w Starostwie Powiatowym w Kraśniku w godzinach 10:00 — 16:00.

 

 
Udar mózgu jest statystycznie trzecią przyczyną zgonu i głównym powodem niesprawności u osób powyżej 40 roku życia. W całej Europie z powodu udaru mózgu umiera rocznie około
1 250 000 osób. W Polsce co roku udar dotyka 70 000 osób (dochodzi do niego średnio co osiem minut), a 30 000 z jego powodu umiera. Odwiedzający punkt profilaktyki udarowej będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych, porad i konsultacji lekarza oraz dzięki interaktywnej mapie mózgu dowiedzieć się więcej o jego funkcjonowaniu, a także otrzymać materiały edukacyjne.
 
„Udarom można zapobiegać!" to ogólnopolski program edukacyjny, realizowany przez Stowarzyszenie „Udarowcy — Liczy się wsparcie". Służy on zwiększaniu świadomości, wciąż niestety bagatelizowanych przyczyn udaru mózgu, w tym tych kluczowych, związanych z układem krążenia.
 
Dodatkowe informacje można uzyskać w Starostwie Powiatowym w Kraśniku
(Al. Niepodległości 20, pokój 201) lub pod numerem telefonu (81) 826-17-87.
 
Załaczniki:
  • Informaja o Punkcie Profilaktyki Udarowej [plik: pdf, rozmiar: 385kb]
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: