r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

IAS 24: Ekipa z remizy - łączy pokolenia
15-07-2015

IAS 24: Ekipa z remizy - łączy pokolenia

Ponad 100 osób odpowiedziało na zaproszenie „Ekipy z remizy”, która w niedzielę 12 lipca w Wili Trzydnickiej w gminie Trzydnik Duży zorganizowała festyn integracyjny. W ten sposób grupa młodzieży zainaugurowała większy projekt pod nazwą „Spotkania pokoleń”, który będzie realizowany za pieniądze z programu „Średni Obywatel – Duża Sprawa”.
W przeddzień festynu młodzi mieszkańcy Woli Trzydnickiej spotkali się w miejscowej świetlicy na warsztatach kulinarnych, które poprowadziły panie z koła gospodyń wiejskich. - Kilkanaście osób ze starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjalistów przyrządzało pierogi, bigos, pazibrodę, czyli kapustę z grochem i ziemniakami, kluski śląskie z sosem pieczarkowym, placki fajerczoki oraz ciastka z orzechami i z miodem - wylicza jedna z inicjatorek projektu Angelika Stasiak. Wszystkie specjały były serwowane dzień później podczas rodzinnego festynu.
 
Zgodnie z zamierzeniami organizatorów z propozycji wspólnej zabawy korzystali przedstawiciele różnych pokoleń, od maluchów po seniorów, a wśród gości imprezy byli wójt gminy Trzydnik Duży Franciszek Kwiecień i starosta kraśnicki Andrzej Maj. 
 
Jednym z elementów festynu był mecz siatkówki, w którym młodzież pokonała reprezentację dorosłych mieszkańców. 
 
Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty kryminalistyczne, które poprowadzili członkowie "Ekipy z remizy" i wolontariusze Programu "Projektor" z Wolontariatu Studenckiego z Lublina. Ich uczestnicy uczyli jak się na przykład pobierania odcisków palców i rysowania portretu pamięciowego, a także rozwiązywali zagadkę śmierci tajemniczego Stefana. 
 
Ponadto na plenerowej scenie prezentowały się panie z KGW w Woli Trzydnickiej i z Łychowa, a swoje wiersze recytowali Maria Magdziak z Woli Trzydnickiej, Jan Stanisław Kamyk Kamieński z Wólki Gościeradowskiej i Maksymilian Kowal z Borowa.
 
Duża grupa uczestników zabawy skorzystała także z bezpłatnych badań poziomu cukru i ciśnienia, które przeprowadziła pielęgniarka z trzydnickiego ośrodka zdrowia, natomiast najmłodsi bawili się balonami i bańkami mydlanymi.
 
Kontynuując pomysł organizacji wielopokoleniowych spotkań autorzy projektu już przygotowują kolejne przedsięwzięcia. Na początku sierpnia odbędą się warsztaty, podczas których młodzież będzie uczyć starszych obsługi komputera i zasad korzystania z internetu, a na 23 sierpnia jest planowane spotkanie z lokalnymi poetami. We wrześniu odbędzie się gra terenowa, która będzie podsumowaniem projektu. 
 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: