r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

IAS 24: Ekipa z remizy - łączy pokolenia
15-07-2015

IAS 24: Ekipa z remizy - łączy pokolenia

Ponad 100 osób odpowiedziało na zaproszenie „Ekipy z remizy”, która w niedzielę 12 lipca w Wili Trzydnickiej w gminie Trzydnik Duży zorganizowała festyn integracyjny. W ten sposób grupa młodzieży zainaugurowała większy projekt pod nazwą „Spotkania pokoleń”, który będzie realizowany za pieniądze z programu „Średni Obywatel – Duża Sprawa”.
W przeddzień festynu młodzi mieszkańcy Woli Trzydnickiej spotkali się w miejscowej świetlicy na warsztatach kulinarnych, które poprowadziły panie z koła gospodyń wiejskich. - Kilkanaście osób ze starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjalistów przyrządzało pierogi, bigos, pazibrodę, czyli kapustę z grochem i ziemniakami, kluski śląskie z sosem pieczarkowym, placki fajerczoki oraz ciastka z orzechami i z miodem - wylicza jedna z inicjatorek projektu Angelika Stasiak. Wszystkie specjały były serwowane dzień później podczas rodzinnego festynu.
 
Zgodnie z zamierzeniami organizatorów z propozycji wspólnej zabawy korzystali przedstawiciele różnych pokoleń, od maluchów po seniorów, a wśród gości imprezy byli wójt gminy Trzydnik Duży Franciszek Kwiecień i starosta kraśnicki Andrzej Maj. 
 
Jednym z elementów festynu był mecz siatkówki, w którym młodzież pokonała reprezentację dorosłych mieszkańców. 
 
Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty kryminalistyczne, które poprowadzili członkowie "Ekipy z remizy" i wolontariusze Programu "Projektor" z Wolontariatu Studenckiego z Lublina. Ich uczestnicy uczyli jak się na przykład pobierania odcisków palców i rysowania portretu pamięciowego, a także rozwiązywali zagadkę śmierci tajemniczego Stefana. 
 
Ponadto na plenerowej scenie prezentowały się panie z KGW w Woli Trzydnickiej i z Łychowa, a swoje wiersze recytowali Maria Magdziak z Woli Trzydnickiej, Jan Stanisław Kamyk Kamieński z Wólki Gościeradowskiej i Maksymilian Kowal z Borowa.
 
Duża grupa uczestników zabawy skorzystała także z bezpłatnych badań poziomu cukru i ciśnienia, które przeprowadziła pielęgniarka z trzydnickiego ośrodka zdrowia, natomiast najmłodsi bawili się balonami i bańkami mydlanymi.
 
Kontynuując pomysł organizacji wielopokoleniowych spotkań autorzy projektu już przygotowują kolejne przedsięwzięcia. Na początku sierpnia odbędą się warsztaty, podczas których młodzież będzie uczyć starszych obsługi komputera i zasad korzystania z internetu, a na 23 sierpnia jest planowane spotkanie z lokalnymi poetami. We wrześniu odbędzie się gra terenowa, która będzie podsumowaniem projektu. 
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: