r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

IAS 24: Wielopokoleniowy festyn w Woli Trzydnickiej
10-07-2015

IAS 24: Wielopokoleniowy festyn w Woli Trzydnickiej

Wola Trzydnicka nie należy do dużych miejscowości, ale mieszka w niej kilka młodych osób, które mają ciekawe pomysły, które chcą realizować, przy okazji łącząc pokolenia.
Na kilka inicjatyw "Ekipa z remizy", bo tak nazywa się grupa, pozyskała pieniądze z programu "Średni Obywatel - Duża Sprawa". Inauguracja projektu odbędzie się w najbliższą niedzielę 12 lipca podczas festynu rodzinnego. 

Jego pomysłodawcy spotykali się przez kilka lat w miejscowej remizie, która po modernizacji została dostosowana do potrzeb świetlicy wiejskiej. - To właśnie podczas takich spotkań stwierdziliśmy, że razem ze starszymi mieszkańcami możemy zrobić coś fajnego dla lokalnej społeczności. Motorem napędowym naszych działań jest, m.in. nowy sołtys Michał Herbet, który jest nie tylko najmłodszym w gminie sołtysem, ale również radnym - mówi jedna z inicjatorek projektu Angelika Stasiak. 

Wstępem do niedzielnej zabawy będą w sobotę 11 lipca warsztaty kulinarne, podczas których członkinie koła gospodyń wiejskich razem z młodzieżą będą przyrządzać potrawy, które będą serwowane na festynie.
 
Oficjalne otwarcie imprezy zaplanowano 12 lipca o 14.00 przy świetlicy w Woli Trzydnickiej. Przez kilka kolejnych godzin będzie mnóstwo atrakcji dla dużych i małych. W programie, m.in.: międzypokoleniowe turnieje gier planszowych i komputerowych, mecz siatkówki o puchar sołtysa oraz warsztaty... kryminalistyczne. Podczas tych ostatnich zajęć wolontariusze Programu "Projektor" z Wolontariatu Studenckiego z Lublina będą uczyć jak się zdejmuje odciski palców i jak rysuje portret pamięciowy oraz zaprezentują inne ciekawostki daktyloskopijne. 

Na plenerowej scenie będą występować panie z KGW w Woli Trzydnickiej i z Łychowa, Klub Seniora z Kraśnika, swoje wiersze będą recytować Maria Magdziak z Woli Trzydnickiej, Jan Stanisław Kamyk Kamieński z Wólki Gościeradowskiej i Maksymilian Kowal z Borowa.
 
Chętni będą mogli skorzystać także z bezpłatnych badań poziomu cukru i ciśnienia, które przeprowadzi pielęgniarka z trzydnickiego ośrodka zdrowia, a dla dzieci organizatorzy przygotowują kręcenie balonów, zabawy z bańkami i tańce integracyjne. 

W planach pomysłodawców projektu są jeszcze warsztaty, podczas których młodzież będzie uczyć starszych obsługi komputera i zasad korzystania z internetu, a pod koniec sierpnia odbędzie się kolejny festyn i spotkanie z kulturą. Jego głównym elementem będą recytacje wierszy lokalnych poetów. Będzie również potańcówka z Kapelą Ludową z Trzydnika Dużego i wystawa rękodzieła artystycznego.

Na zakończenie we wrześniu odbędzie się gra terenowa, której autorzy chcą pokazać mieszkańcom, że Wola Trzydnicka to ciekawa miejscowość, kryjąca nie jedną atrakcję. 
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: