r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

IAS 24:  Wakacyjne przygody
09-07-2015

IAS 24: Wakacyjne przygody

Prawie 30 dzieci w wieku od 5 do 14 lat skorzystało z tegorocznych propozycji spędzenia wakacji z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Trzydniku Dużym. Jednym z ostatnich punktów letniego programu była wycieczka do Łążka Garncarskiego.
Początek wakacji spędzały w ośrodku nie tylko uczniowie z gminy Trzydnik Duży, ale również dzieci z sąsiednich gmin. Placówka zorganizowała dla nich m.in. zajęcia plastyczne z karykaturą i własnymi zdjęciami, zajęcia kulinarne, zdobienia butelek, rebusy, zawody w przeciąganiu liny, a także zabawy muzyczno-ruchowe i dyskotekę. Młodzi koloniści byli również na wyspie skarbów i chwalili się swoimi umiejętnościami podczas konkursu "Mam talent". 
 
Zajęcia prowadzili instruktorzy Magdalena Ciosek, Agnieszka Szymańska i Sławomir Nowak.
 
Podczas wycieczki do Łążka Garncarskiego uczniowie dowiedzieli się jak dawniej ich rówieśnicy spędzali czas na wsi, korzystając z uroków natury. Uczestnicy wyprawy mogli zobaczyć jak wyglądały prace gospodarskie, przejechać się wozem drabiniastym, zadbać o trawę dla królików i wykąpać się w rzece Bukowa. 
 
Podczas wycieczki do Łążka Garncarskiego uczniowie dowiedzieli się jak dawniej ich rówieśnicy spędzali czas na wsi, korzystając z uroków natury. Uczestnicy wyprawy mogli zobaczyć jak wyglądały prace gospodarskie, przejechać się wozem drabiniastym, zadbać o trawę dla królików i wykąpać się w rzece Bukowa. Dzieci obserwowały także jak powstają wyroby ceramiczne w zagrodzie garncarskiej najstarszego garncarza w Łążku - Henryka Kurzyny. 
 
To nie jedyna taka wyprawa organizowana przez trzydnicki ośrodek kultury podczas tegorocznych wakacji. W sierpniu placówka przygotowuje kolejną wycieczkę, tym razem do "Magicznych Ogrodów" w Janowcu, a także Kazimierza Dolnego i Puław. Zapisy chętnych rozpoczną się 13 lipca, a będą przyjmowane osobiście w GOK lub telefonicznie pod numerem: 15 873 18 26. Koszt wycieczki to 50 złotych za wejściówki do "Magicznych Ogrodów".
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: