r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

IAS 24:  Wakacyjne przygody
09-07-2015

IAS 24: Wakacyjne przygody

Prawie 30 dzieci w wieku od 5 do 14 lat skorzystało z tegorocznych propozycji spędzenia wakacji z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Trzydniku Dużym. Jednym z ostatnich punktów letniego programu była wycieczka do Łążka Garncarskiego.
Początek wakacji spędzały w ośrodku nie tylko uczniowie z gminy Trzydnik Duży, ale również dzieci z sąsiednich gmin. Placówka zorganizowała dla nich m.in. zajęcia plastyczne z karykaturą i własnymi zdjęciami, zajęcia kulinarne, zdobienia butelek, rebusy, zawody w przeciąganiu liny, a także zabawy muzyczno-ruchowe i dyskotekę. Młodzi koloniści byli również na wyspie skarbów i chwalili się swoimi umiejętnościami podczas konkursu "Mam talent". 
 
Zajęcia prowadzili instruktorzy Magdalena Ciosek, Agnieszka Szymańska i Sławomir Nowak.
 
Podczas wycieczki do Łążka Garncarskiego uczniowie dowiedzieli się jak dawniej ich rówieśnicy spędzali czas na wsi, korzystając z uroków natury. Uczestnicy wyprawy mogli zobaczyć jak wyglądały prace gospodarskie, przejechać się wozem drabiniastym, zadbać o trawę dla królików i wykąpać się w rzece Bukowa. 
 
Podczas wycieczki do Łążka Garncarskiego uczniowie dowiedzieli się jak dawniej ich rówieśnicy spędzali czas na wsi, korzystając z uroków natury. Uczestnicy wyprawy mogli zobaczyć jak wyglądały prace gospodarskie, przejechać się wozem drabiniastym, zadbać o trawę dla królików i wykąpać się w rzece Bukowa. Dzieci obserwowały także jak powstają wyroby ceramiczne w zagrodzie garncarskiej najstarszego garncarza w Łążku - Henryka Kurzyny. 
 
To nie jedyna taka wyprawa organizowana przez trzydnicki ośrodek kultury podczas tegorocznych wakacji. W sierpniu placówka przygotowuje kolejną wycieczkę, tym razem do "Magicznych Ogrodów" w Janowcu, a także Kazimierza Dolnego i Puław. Zapisy chętnych rozpoczną się 13 lipca, a będą przyjmowane osobiście w GOK lub telefonicznie pod numerem: 15 873 18 26. Koszt wycieczki to 50 złotych za wejściówki do "Magicznych Ogrodów".
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: