r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

IAS 24: Pierwsze farmy fotowoltaiczne
08-07-2015

IAS 24: Pierwsze farmy fotowoltaiczne

W Rzeczycy Księżej powstaje farma fotowoltaiczna. To pierwsza taka inwestycja, nie tylko w gminie Trzydnik Duży, ale prawdopodobnie także w całym powiecie kraśnickim.
- Na działce o powierzchni ponad 1 hektara stoją już słupy, a niebawem ma być także ogrodzenie. Z informacji, które przekazał nam inwestor wynika, że konstrukcje potrzebne do zainstalowania paneli mają zamontować Niemcy, a same zestawy - Hiszpanie - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej wójt gminy Trzydnik Duży Franciszek Kwiecień. 
 
Poza Rzeczycą Księżą ten sam inwestor chce postawić farmy fotowoltaiczne także w Węglinku i Woli Trzydnickiej. Każda ma mieć moc 1 megawata. Pierwsza farma ma być gotowa jeszcze w wakacje, natomiast pozostałe mają powstać do końca tego roku. 
 
Franciszek Kwiecień cieszy się, że farmy powstają właśnie w gminie Trzydnik Duży. - Dla samorządu oznacza to, może niezbyt duże, ale jednak dodatkowe dochody z podatków, a dla odbiorców możliwość dywersyfikacji energii elektrycznej - dodaje wójt Kwiecień. 
 
Obok Podkarpacia, części Wielkopolski i północno-zachodniej części Polski, Lubelszczyzna należy do najbardziej nasłonecznionych regionów w skali całego kraju. Roczna suma nasłonecznienia przekracza tutaj 1650 godzin, co jest wynikiem nawet o 200 godzin lepszym w stosunku do gorzej nasłonecznionych regionów Polski.
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: