r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Mammografia w Trzydniku Dużym
05-06-2015

Mammografia w Trzydniku Dużym

We wtorek 9 czerwca 2015 r. w godz. 900 - 17:00 na parkingu przy Urzędzie Gminy Trzydnik Duży stacjonował będzie mammobus. Kobiety w wieku 50 – 69 lat, które na przestrzeni ostatnich 24 miesięcy,nie poddawały się profilaktycznemu badaniu mammograficznemu będą mogły wykonać badanie bezpłatnie. Badania wykonywać będzie NZOZ MammoMED Centrum Diagnostyki i Usług Medycznych z Gdańska.

 

Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi

 

Celem głównym Programu jest zmniejszenie umieralności kobiet z powodu raka piersi.
Cele pośrednie:
* podniesienie poziomu wiedzy kobiet na temat raka piersi i znaczenia wczesnego rozpoznania.
* zwiększenie odsetka nowotworów piersi wykrywanych w najwcześniejszym stadium zaawansowania klinicznego (zwiększa to szanse skutecznego leczenia)
* zmniejszenie kosztów leczenia poprzez zmniejszenie liczby kobiet z zaawansowanymi rakiem piersi,
* zwiększenie odsetka wyleczeń
* wprowadzenie na terenie całego kraju zasad jednolitego postępowania diagnostycznego

Dla kogo badanie?

Z badania mammograficznego w ramach „Populacyjnego programu wczesnego wykrywania raka piersi” mogą skorzystać Panie w wieku 50 – 69 lat (decyduje rok urodzenia), które w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonywały badania mammograficznego finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Mammografiaskryningowawykonywana jest zgodnie z wytycznymi European Guidelines for Quality Assurances In Breast Cancer Screening And Diagnosis.

Co to jest mammografia?

Badanie mammograficzne to badanie rentgenowskie piersi, umożliwiające rozpoznanie zmian patologicznych, w tym również wczesnych zmian nowotworowych.
Badanie jest krótkie i względnie nieinwazyjne. Badanie wykonywane jest w dwóch projekcjach każdej piersi. Dawka promieniowania podczas mammografii jest niska i uważana za nieszkodliwą.

Więcej informacji na temat Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi można uzyskać w Lubelskim Wojewódzkim Ośrodku Koordynującym.
Adres:

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św Jana z Dukli
Wojewódzki Ośrodek Koordynujący
Populacyjny program wczesnego wykrywania raka piersi
20-090 Lublin, ul. Dr K. Jaczewskiego 7
e-mail:
poczta@onkologia.lublin.plwww.onkologia.lublin.pl

 

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: