r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

IAS 24: Doroczne święto poezji w GOK
27-05-2015

IAS 24: Doroczne święto poezji w GOK

Najmłodszy ma 10, a najstarszy ponad 70 lat, a łączy ich poezja. W najbliższy czwartek 28 maja uczestnicy Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Wiersza Autorskiego, bo o nich mowa, przyjadą do Trzydnika Dużego, by wziąć udział w 16 edycji tej imprezy.
Udział w tegorocznym konkursie zapowiedziało prawie 40 poetów z: Kraśnika, Gościeradowa, Woli Trzydnickiej, Olbięcina, Stróży, Księżomierzy, Wólki Gościeradowskiej, Borowa, Łychowa Gościeradowskiego, Zakrzówka i Wilkołaza. 
 
Każdy z uczestników zaprezentuje po 2 napisane przez siebie wiersze o dowolnej tematyce. Komisja konkursowa oceni je w 4 kategoriach wiekowych: dzieci z klas I - III, IV - VI, młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej oraz dorosłych.
 
Recytacje będą oceniać pedagog i bibliotekarz z Trzydnika Dużego Dorota Laskowska, poeta, prozaik, publicysta i członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich Waldemar Żelazny oraz Andrzej Gotner z Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Kraśniku, które razem z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Trzydniku Dużym organizuje konkurs. 
 
Gościem specjalnym przeglądu będzie Agnieszka Piórkowska z Grudziądza, która w przerwie między recytacjami a obradami jury będzie czytać swoje wiersze.
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: