r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

IAS 24: "Prawie" jak dziennikarze
21-05-2015

IAS 24: "Prawie" jak dziennikarze

Uczniowie z Trzydnika Dużego i Annopola poznawali w teorii i praktyce zasady funkcjonowania mediów i zawodu dziennikarza. Najpierw uczyli się tego podczas warsztatów, które odbywały się w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym, a potem odwiedzili profesjonalne redakcje w Lublinie.
W związku z tym, że w kilkunastoosobowej grupie byli uczniowie, którzy na co dzień współtworzą gazetki szkolne, tematyka zajęć dotyczyła przede wszystkim szukania tematów, przygotowywania tekstów i ich redagowania. Podczas warsztatów, młodzi dziennikarze nie tylko pisali artykuły, ale również ćwiczyli dykcję, a także nagrywali wywiady i opracowywali nagrania dźwiękowe.
 
Podsumowaniem warsztatów była wizyta w stolicy regionu, gdzie uczniowie z Trzydnika Dużego i Annopola, odwiedzili redakcje Gazety Wyborczej w Lublinie i Radia Lublin. 

W tajniki pracy dziennikarza prasowego wprowadził młodzież sekretarz redakcji Michał Pielak. 
 
W tajniki pracy dziennikarza prasowego wprowadził młodzież sekretarz redakcji Michał Pielak. Opierając się na własnych doświadczeniach gospodarz spotkania mówił nie tylko o tym jak wygląda praca regionalnego oddziału ogólnopolskiego dziennika, ale również portali internetowych. Zwracał uwagę na prawa autorskie do zdjęć i tekstów, a także opowiadał ciekawe anegdoty z życia redakcji. Redaktor Pielak był też ciekaw jak młodzież radzi sobie z pisaniem artykułów do swoich gazet szkolnych, a także zachęcał do dalszej pracy nad warsztatem dziennikarskim, pokazując jego wady i zalety. 
 
Wizyta w Radiu Lublin zbiegła się w czasie z organizowaną przez publiczną rozgłośnię międzynarodową konferencją reportażystów i imprezami towarzyszącymi. Jedną z nich była możliwość zwiedzania stacji, a nawet udziału w nagraniu słuchowiska. Przewodnikiem po radiu był Paweł Błędowski, który na co dzień prowadzi audycje poranne. Młodzież obejrzała studia emisyjne Radia Lublin i miejskiego programu Radia Free, odwiedziła newsroom i redakcję informacji, a także miała okazję sprawdzenia się w roli lektorów. 
 
Młodzież obejrzała studia emisyjne Radia Lublin i miejskiego programu Radia Free, odwiedziła newsroom i redakcję informacji, a także miała okazję sprawdzenia się w roli lektorów. 

Podsumowując warsztaty ich pomysłodawcy stwierdzili, że uczniowie zdobyli cenne doświadczenie, które będą mogli wykorzystać w przyszłości. Dodatkową zaletą zakończonego cyklu jest również to, że poznali pracę profesjonalnych dziennikarzy. 

Warsztaty dziennikarskie dla młodzieży były współfinansowane przez Powiat Kraśnicki.
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: