r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

IAS24: Mali recytatorzy z nominacjami
29-04-2015

IAS24: Mali recytatorzy z nominacjami

Jury gminnych eliminacji 34. Małego Konkursu Recytatorskiego w Trzydniku Dużym nominowało do etapu powiatowego cztery recytatorki. To uczennice szkół w Łychowie Gościeradowskim, Olbięcinie i Woli Trzydnickiej.
W przesłuchaniach, które odbyły się w środę 29 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym, wzięło udział 28 recytatorów. Każdy wykonywał jeden wiersz lub fragment prozy o dowolnej tematyce. 
 
Zdaniem jury wśród uczniów klas I - III najlepiej zaprezentowały się Gabriela Kot z II klasy Publicznej Szkoły Podstawowej w Łychowie Gościeradowskim i jej koleżanka z III klasy Magdalena Miśkiewicz. Obydwie uczennicy przygotowywały się do występu pod opieką Małgorzaty Kuryło.
 
 
W kategorii recytatorów z klas IV - VI nominacje zdobyły czwartoklasistka Weronika Zielińska z PSP w Olbięcinie i Amelia Mazurek, uczennica V klasy PSP w Woli Trzydnickiej. Weronikę Zielińską podczas przygotowań do konkursu wspierała Izabela Karwat, natomiast Amelia Mazurek pracowała pod kierunkiem Aldony Borowskiej.
 
Wszystkie nominowane wystąpią w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 14 maja w Dzierzkowicach.

Oprócz nominacji jury trzydnickich eliminacji przyznało pięć wyróżnień. Otrzymali je: Natalia Odrzywolska z klasy II i Amelia Rydzewska z klasy I PSP w Olbięcinie, Mateusz Stachniak z klasy II PSP w Łychowie Gościeradowskim oraz Julia Szabat i Aleksandra Serwatka z klasy V PSP w Woli Trzydnickiej. 

Tegorocznych recytatorów oceniali: Anna Stylińska-Dudek z GOK-u w Dzierzkowicach, Andrzej Grzyb z GOK-u w Zaklikowie i Andrzej Gotner z Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

Poza udziałem w konkursie uczestnicy corocznego święta poezji i prozy mogli obejrzeć, kończącą się w czwartek 30 kwietnia, wystawę Wielkanocnej Plastyki Obrzędowej oraz ekspozycję, poświęconą Józefowi Ignacemu Kraszewskiemu.
 
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: