r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

IAS 24: J. Tarkowski laureatem konkursu we Wrocławiu
14-04-2015

IAS 24: J. Tarkowski laureatem konkursu we Wrocławiu

Jakub Tarkowski z Publicznego Gimnazjum w Trzydniku Dużym został laureatem VI Konkursu Matematycznego Origami "Żuraw 2015", organizowanym przez Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego i Fundację Matematyków Wrocławskich.
 
W swojej kategorii wiekowej trzydnicki origamista zajął pierwsze miejsce.
 
Jakub Tarkowski jest członkiem Polskiego Towarzystwa Origami. Mimo młodego wieku ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień w regionalnych i ogólnopolskich konkursach plastycznych oraz matematycznych.
 
W marcu lista jego sukcesów poszerzyła się o drugie miejsce w Festiwalu Origami w Żarowie, a teraz został laureatem "Żurawia". 
 
To pierwszy konkurs matematycznego origami w Polsce, a jego uczestnikami są uczniowie wszystkich typów szkół, studenci, nauczyciele i rodzice. Celem konkursu jest rozwijanie wyobraźni geometrycznej i wiedzy z geometrii przestrzennej, sprawności manualnej i koncentracji oraz kształtowanie zamiłowania do sztuki origami, jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.
 
Żuraw to jeden z najsłynniejszych modeli japońskiego origami, symbol pomyślności i pokoju. Według legend żurawie żyją przez 1000 lat. Dlatego Japończycy wierzą, że złożenie 1000 żurawi przynosi zdrowie i długie życie, zarówno temu kto je składa, jak i osobie nimi obdarowanej. 

Wszystkie prace, które biorą udział w konkursie, są wystawiane na aukcji podczas Dolnośląskiego Festiwalu Nauki oraz prezentowane na stronie konkursu i na łamach Wrocławskiego Portalu Matematycznego.
 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: