r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

IAS 24:  Literackie wyróżnienia dla gimnazjalistek
10-04-2015

IAS 24: Literackie wyróżnienia dla gimnazjalistek

Uczennice Publicznego Gimnazjum z Trzydnika Dużego zostały docenione przez jury konkursu literackiego pod hasłem "Przebudzeni do życia". Podczas eliminacji powiatowych, które odbyły się w Dzierzkowicach, Emanuela Bis i Kinga Szymańska zdobyły wyróżnienia.
Zgodnie z regulaminem 9 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla Gimnazjalistów jego uczestnicy mieli przygotować po dwa utwory - wiersz i fragment prozy. 
 
Podczas eliminacji powiatowych Emanuela Bis zaprezentowała wiersz Wisławy Szymborskiej "Kilkunastoletnia" i fragment powieści Ewy Nowak "Bransoletka". Kinga Szymańska została dostrzeżona przez jury również za wiersz Wisławy Szymborskiej "Niektórzy lubią poezję" oraz fragment książki Andrzeja Klawittera "Jedynaczka".
 
Obydwie gimnazjalistki uczą się w drugiej klasie trzydnickiego gimnazjum, a do konkursu przygotowywała je nauczycielka języka polskiego Agnieszka Wolanin. 
 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: