r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

Będzie dotacja na świetlicę w Łychowie
12-10-2018

Będzie dotacja na świetlicę w Łychowie

Mieszkańcy Łychowa Gościeradowskiego w gminie Trzydnik Duży będą mieć lepsze warunki do spotkań, zebrań i okolicznościowych imprez. Samorząd zmodernizuje miejscową świetlicę wiejską, w której swoją siedzibę ma również OSP, a pieniądze na ten cel otrzyma z Unii Europejskiej.
Wniosek w sprawie remontu budynku w Łychowie Gościeradowskim jest na ogłoszonej niedawno liście rankingowej projektów, które zostały zaakceptowane do dofinansowania. - W budynku, który pochodzi z lat 50. minionego wieku trzeba wymienić dach, dobudować pomieszczenia na sanitariaty i zamontować ogrzewanie, którego nie ma. Chcemy także docieplić ściany i wykonać nową elewację - zapowiada w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt gminy Trzydnik Duży Franciszek Kwiecień.

Kolejnym krokiem w realizacji tej inwestycji będzie podpisanie umowy o przyznaniu dotacji, wprowadzenie jej do gminnego budżetu i ogłoszenie przetargu na wykonanie robót. - Całą procedurę, łącznie z wyborem wykonawcy, planujemy zakończyć do wiosny - zapowiada wójt Kwiecień.

Szacuje się, że prace mogą kosztować prawie 1 milion złotych, z czego około połowy to dotacja z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Żródło: ias24.eu
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: