r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

IAS 24: Po przetargu na doposażenie oddziałów przedszkolnych
08-04-2015

IAS 24: Po przetargu na doposażenie oddziałów przedszkolnych

Jeszcze w tym roku szkolnym dzieci z oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych w Łychowie, Olbięcinie i Rzeczycy Księżej w gminie Trzydnik Duży będą mieć nowoczesne place zabaw, pomoce dydaktyczne, zabawki, komputery i sprzęt multimedialny.
Placówki zostaną też doposażone w meble oraz sprzęt łazienkowy i kuchenny. 

Samorząd już rozstrzygnął przetarg na zakup i montaż urządzeń, sprzętów oraz mebli. Umowy z firmami, które mają się tym zająć, zostaną podpisane w najbliższych dniach, a pieniądze na ten cel będą pochodzić z Unii Europejskiej.

Autorzy projektu szacowali, że jego realizacja będzie kosztować ponad 260 tysięcy złotych, ale po przetargu okazało się, że będzie to kwota o prawie 20 tysięcy mniejsza. 

Najdroższe będzie doposażenie kuchni i zakup urządzeń do utrzymania czystości. Za kuchenki gazowe, zmywarki, sprzęt AGD i inne urządzenia trzeba będzie zapłacić prawie 77,5 tysiąca złotych. Place zabaw będą kosztować ponad 55 tysięcy, a komputery, skanery, rzutniki, telewizory i tablice multimedialne około 38,5 tysiąca złotych.
 
Ponadto dzięki unijnemu wsparciu gmina kupi m.in.: regały, szafki, biurka i stoły, globusy, gry planszowe, puzzle i materiały plastyczne oraz wyposażenie łazienek.

Projekt "Modernizacja oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych" jest w całości finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Termin dostarczenia i montażu urządzeń, sprzętów i mebli został wyznaczony na koniec maja tego roku.
 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: