r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

IAS 24:  Gimnazjalista w drodze na uniwersytet
25-03-2015

IAS 24: Gimnazjalista w drodze na uniwersytet

Ponad 140 gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych odebrało w poniedziałek 23 marca stypendia marszałka województwa w dziedzinie artystycznej. Wśród wyróżnionych znalazł się uczeń Publicznego Gimnazjum w Trzydniku Dużym Jakub Tarkowski, który zajmuje się sztuką origami, czyli składaniem papieru.
 
Podczas gali stypendia wręczali marszałek Sławomir Sosnowski i wicemarszałek Krzysztof Grabczuk, a Jakubowi Tarkowskiemu towarzyszyły mama oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym Ewa Sobota, która wnioskowała o uhonorowanie młodego origamisty.

Trzydnicki gimnazjalista jest członkiem Polskiego Towarzystwa Origami i zdaniem ekspertów tworzy prawdziwe arcydzieła. Mimo młodego wieku Jakub Tarkowski już zdobywa nagrody i wyróżnienia w regionalnych i ogólnopolskich konkursach plastycznych i matematycznych. 

 
W ostatnich dniach lista jego sukcesów poszerzyła się o dwie pozycje. W ubiegłym tygodniu zajął drugie miejsce w Festiwalu Origami w Żarowie, a teraz dowiedział się, że z maksymalną liczbą punktów awansował do kolejnego etapu Konkursu Matematycznego Origami "Żuraw". Kolejna runda zmagań, organizowanych przez Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego i Fundację Matematyków Wrocławskich, odbędzie się w stolicy Dolnego Śląska 11 kwietnia. 
 
 
Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: