r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

IAS 24: Artystyczne święto pań - fotorelacja
06-03-2015

IAS 24: Artystyczne święto pań - fotorelacja

Poetki, wokalistki, tancerki, a także grupy kabaretowe z gminy Trzydnik Duży świętowały Dzień Kobiet tradycyjnie podczas Twórczych Spotkań Kół Gospodyń Wiejskich.

W trakcie imprezy, która odbyła się w piątek 6 marca w Gminnym Ośrodku Kultury, panie podsumowały miniony rok oraz odebrały gratulacje, życzenia i podziękowania od przedstawicieli władz gminnych i powiatowych. 

 

Składali je m.in. wójt Franciszek Kwiecień i starosta kraśnicki Andrzej Maj, a wśród gości byli także założyciel Zespołu Pieśni i Tańca UMCS w Lublinie Stanisław Leszczyński z małżonką Janiną, radni i przewodniczący Rady Gminy Trzydnik Duży Marek Kosikowski, a także radna powiatowa Bożena Wilkołek oraz byli pracownicy ośrodka kultury. 

 

Starosta Maj wręczył wszystkim paniom słodkie upominki, a wójt i dyrektor GOK-u Ewa Sobota nagrody za prezentację programu artystycznego. Otrzymali je Zespół Świteź z Węglina, KGW z Trzydnika Dużego, Rzeczycy Księżej, Węglina i Woli Trzydnickiej, poetka Maria Magdziak, Klub Nowoczesnych Kobiet z Olbięcina oraz Kapela Ludowa z Trzydnika Dużego.

Dyrektor ośrodka Ewa Sobota zachwalała talenty artystek z gminy Trzydnik Duży, które grają, śpiewają, rozśmieszają, wyszywają, a także wiją wieńce dożynkowe i palmy wielkanocne, malują jajka, gotują, pieką oraz wykazują się wieloma innymi umiejętnościami. 

Podczas piątkowego spotkania panie nie tylko występowały na scenie, ale również prezentowały wyroby rękodzielnicze. Wycinankami, biżuterią artystyczną, haftem i robótkami szydełkowymi chwaliły się przedstawicielki Klub Nowoczesnych Kobiet z Olbięcina - Katarzyna Resztak, Sylwia Zięba, Wiesława Sydo i Ewa Dorota Serafin. Natomiast podczas okolicznościowego bankietu panie ujawniły swoje zdolności kulinarne. Goście mogli się rozkoszować pysznymi wypiekami. 

Była to już 24 taka impreza w trzydnickim GOK-u, a jej dopełnieniem była wystawa obrazów Zenona Pachli z Zaklikowa. Jego prace można oglądać w Gminnym Ośrodku Kultury przez miesiąc. 

 

Źródło: IAS 24 

Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: