r. Imieniny

MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO GMINIE
Multimedialny przewodnik po Gminie
STRATEGIA
Stretegia
Aktualności

Artystyczne święto pań
05-03-2015

Artystyczne święto pań

Mieszkanki gminy Trzydnik Duży będą świętować Dzień Kobiet już w piątek 6 marca. Zgodnie z wieloletnią tradycją obchody, które rozpoczną się o 13.00 w Gminnym Ośrodku Kultury, będą połączone z Twórczymi Spotkaniami Kół Gospodyń Wiejskich.

Będzie to już 24 taka impreza w trzydnickim GOK-u, skupiająca co roku około 80 kobiet i zaproszonych gości. Jest to nie tylko okazja do złożenia paniom podziękowań i życzeń, ale także prezentacji lokalnego dorobku artystycznego. 

W tym roku na scenie zaprezentują się przedstawicielki kół gospodyń wiejskich z Trzydnika Dużego, Rzeczycy Księżej, Węglina i Woli Trzydnickiej, Klub Nowoczesnych Kobiet z Olbięcina, zespół folkowy "Świteź z Węglina", Kapela Ludowa z Trzydnika Dużego, a także poetka Maria Magdziak z Woli Trzydnickiej oraz soliści i zespoły działające przy trzydnickim GOK-u.

Podobnie jak w ubiegłym roku organizatorzy zapraszają również do oglądania wystawy obrazów Zenona Pachli z Zaklikowa. - Przed rokiem artysta zaprezentował około 70 swoich prac. Przygotowana teraz ekspozycja może nie jest tak okazała, ale nowe dzieła są nie mniej ciekawe - zachęca dyrektor GOK-u w Trzydniku Dużym Ewa Sobota. 

Artysta nie jest zawodowym plastykiem, ale maluje już od ponad 20 lat. Jak sam mówi, daje mu to równowagę, motywację i siłę do walki z przeciwnościami losu. 

Prace Zenona Pachli będzie można oglądać w trzydnickim ośrodku kultury przez miesiąc. 

 

Źródło: IAS 24

Powrót
ODPADY KOMUNALNE
Odpady komunalne
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: