r. Imieniny

ODPADY KOMUNALNE

Grafika śmietniki
STRATEGIA

Stretegia
Aktualności

J. Tarkowski ze stypendium marszałka
27-02-2015

J. Tarkowski ze stypendium marszałka

Gimnazjalista z Trzydnika Dużego Jakub Tarkowski został stypendystą Marszałka Województwa Lubelskiego. Jego nazwisko jest na liście 141 uzdolnionych artystycznie osób, ogłoszonej przez zarząd województwa.

 

Jakub Tarkowski ma zaledwie 15 lat, a od kilku lat zajmuje się sztuką origami, czyli składaniem papieru. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Origami i zdaniem ekspertów tworzy prawdziwe arcydzieła. 

Zgłaszając jego kandydaturę do stypendium marszałka dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym Ewa Sobota podkreśliła, że mimo młodego wieku Jakub Tarkowski już zdobywa nagrody i wyróżnienia w regionalnych i ogólnopolskich konkursach plastycznych i matematycznych, a także angażuje się w działalność charytatywną. 
 
Trzydnicki "mistrz origami" ma na swoim koncie m.in. laury w konkursach w Gliwicach, Żarowie, Sanoku, Stalowej Woli, Rymanowie Zdroju i Sochaczewie. W ostatnich dniach jego prace zostały zgłoszone na Konkurs Matematycznego Origami "Żuraw", organizowany przez Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego i Fundację Matematyków Wrocławskich.
 
Jego działa były też prezentowane na wielu gminnych i powiatowych imprezach plenerowych w Trzydniku Dużym i powiecie kraśnickim.
 
Jakub Tarkowski prowadzi również warsztaty, upowszechniające sztukę origami, publikuje na portalu: www.origami.art.pl, a także uczestniczy w akcji "Złóż serce dla hospicjum". Polega ona na złożeniu serduszek według pomysłu origamisty Bolesława Gargola i przekazaniu do Małopolskiego Dziecięcego Hospicjum. Raz w roku, 14 lutego, na Rynku Głównym w Krakowie, wolontariusze rozdają serca przechodniom, pozyskując w ten sposób ewentualnych sponsorów dla hospicjum.

Uroczyste wręczenie stypendiów odbędzie się 23 marca w Teatrze im. J. Osterwy w Lublinie. 
Powrót
Program CZYSTE POWIETRZE

Plakat informacyjny o Gminnym Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym Programu Czyste Powietrze, z herbem Polski i logotypami ministerstw, wraz z danymi kontaktowymi i logotypem WFOS.
GAZETA TRZYDNICKA
Gazeta Trzydnicka

Za pośrednictwem Gazety Trzydnickiej przekazujemy Państwu istotne informacje, promujemy lokalne środowisko i przybliżamy historię Małej Ojczyzny.

PROJEKTY UNIJNE
Projekty Unijne

Projekty zrealizowane w Gminie: